Facebook Pixel

Ціна газу в Європі перевищила $600 за тисячу кубометрів

Ціна жовтневого ф'ючерсу на спотовий індекс TTF на біржі ICE Futures від початку торгів у понеділок, 30 серпня, досягла $598 за тисячу кубометрів, а до вечора перевищила позначку 49,26 євро за кВт•год, або $600 за тисячу кубометрів.

Про це свідчать дані біржі, передає «Інтерфакс-Україна».

Зазначимо, що в п'ятницю, 27 серпня, торги закрилися на позначці $586 за тисячу кубометрів. Минулого тижня ТОВ «Газпром експорт» припинило продавати газ на 2022 рік на своїй Електронній торговій платформі, що призвело до чергового зростання цін на європейських газових біржах.

Telegram Logo

Офіційні дані ЕТП «Газпром експорту» свідчать про те, що останній контракт на перший квартал 2022 року було продано 23 серпня. Далі продавалися тільки контракти на 2023 рік.

Зміни в контрактах відбулися через годину після оприлюднення рішення німецького суду, який відмовився звільняти «Північний потік — 2» від норм газової директиви ЄС, що може затримати запуск газової магістралі.

На аукціоні ОГТСУ «Газпром» викупив лише незначну частину із запропонованих додаткових твердих потужностей прокачування через Україну на вересень. Хоча в попередні місяці викуповував увесь виставлений обсяг для прокачування 15 млн кубометрів на добу. У «Газпрому» на 2021 рік діє довгострокове бронювання українських потужностей обсягом 40 млрд куб. м — це 109 млн куб. м на добу.

Коментарі

Всі новини