Чи завершиться війна після припинення вогню

Чи завершиться війна після припинення вогню

З припиненням вогню часто асоціюють завершення війни, однак на практиці це не завжди так. Розмови про можливе припинення вогню на кілька тижнів або місяців активно обговорюються на міжнародній арені, але чи варто вважати це кінцем війни? Про це говориться у відео матеріалі УП.

Аналітики не бачать в припиненні вогню, навіть якщо воно триматиметься певний час, ознак реального завершення війни. Путін та його режим не змінюють своєї мети — знищення України чи її захоплення. Відмовитися від цієї логіки вони навряд чи погодяться, навіть за наявності угод. Крім того, в умовах непередбачуваності, зокрема на тлі політичних циклів, Захід може змінити свої пріоритети, що лише ускладнює ситуацію. Війна може зупинятися на короткий час, однак це не означає, що мир буде тривалим.

У матеріалі говориться, що дуже часто мирні угоди стають лише відстрочкою, а не реальним досягненням. В умовах більше ніж тисячі кілометрів лінії фронту і постійних операцій з обох боків контроль за дотриманням умов припинення вогню залишається складним завданням. Вірогідність порушення угоди залишається високою, зокрема з боку Росії, яка може скористатися моментом для подальших ескалацій.

Що ж може вимагати росія?

У відео говориться, що це не тільки припинення бойових дій, але й серйозні поступки з боку України. Кремль намагатиметься включити в умови мирних переговорів питання, які фактично зведуть до мінімуму суверенітет України, зокрема відмову від співпраці з Заходом, визнання анексії територій та обмеження на майбутнє вступ України до НАТО та ЄС. Всі ці вимоги, хоча й нереалістичні, будуть висуватися як частина переговорного процесу.

Захід, своєю чергою, намагатиметься вирішити конфлікт швидко, але не завжди з урахуванням українських інтересів. Можливі компроміси, на яких буде наполягати Росія, можуть загрожувати національній безпеці України, тому важливо чітко розуміти: будь-яка угода, яка обмежує суверенітет країни, не може бути прийнята.

Отже, припинення вогню може стати тимчасовою перемогою в ході переговорів, але справжній мир настане лише тоді, коли Росія відмовиться від своїх агресивних амбіцій і почне шанувати суверенітет України.

Читати на The Page