росія обговорює зі США можливість відновити поставки російського газу до Європи через газопровід «Північний потік». У рф стверджують, що хоча зараз є розбіжності у цьому питанні, американці можуть використати свій вплив на Європу і змусити її не відмовлятися від газу з росії. Про це пишуть російські ЗМІ.
Чи відновить росія поставки газу до Європи
«Зараз, звісно, є розбіжності. Але інтерес відновити нормальну енергозабезпеченість Європи, хіба це інтерес лише США та рф? Напевно, буде цікаво, якщо американці використовують свій вплив на Європу та змусять її не відмовлятися від російського газу», – сказав міністр закордонних справ рф Сергій Лавров стосовно «Північного потоку».
Водночас голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та міністр економіки Німеччини Роберт Хабек проти відновлення поставок російського газу через цей газопровід.
Що відомо про «Північний потік» та «Північний потік-2»
У вересні 2022 року на трубопроводах «Північний потік» та «Північний потік-2», що проходять дном Балтійського моря і сполучають Росію з Німеччиною, сталися вибухи. «Північний потік» був повністю виведений з ладу, тоді як «Північний потік-2» німецька влада не ввела в експлуатацію через війну в Україні.

У серпні 2024-го генеральний прокурор Німеччини Єнс Роммель отримав перший ордер на арешт підозрюваного в організації вибухів.
Після повернення Дональда Трампа до Білого дому Німеччина почала обговорювати передачу «Північного потоку-2» під американське управління, щоб відновити постачання російського газу.
Колишній виконавчий директор «Північного потоку-2» Маттіас Варніг, близький до путіна, вирішив спробувати перезапустити трубопровід за допомогою консорціуму американських інвесторів, який уже розробив проєкт угоди з російським «газпромом» на випадок зняття санкцій», раніше писало Financial Times.
За словами співрозмовників FT, план Варніга передбачає зв’язок із командою президента США Дональда Трампа через американських бізнесменів у рамках прихованих зусиль, які спрямовані на сприяння «припиненню війни» в Україні та поглиблення економічних зв'язків з росією.