Чи правда Німеччина заблокувала «Північний потік-2»: відповідь «Нафтогазу»

Фото: nord-stream.com

Фото: nord-stream.com

«Північний потік-2»

У компанії «Нафтогаз України», роз'яснюючи ситуацію з рішенням Німеччини щодо проекту будівництва газопроводу «Північний потік-2», вказали на ключову роль США.

Як написала в facebook радник голови правління компанії «Нафтогаз України» Олена Зеркаль, без санкцій США «Північний потік-2» може бути добудований і роль України як транзитера газу зведеться до нуля.

«Санкції США мають зараз вирішальне значення для блокування будівництва. Як відомо, російський трубоукладчик «Академік Черський» вже зайшов в німецький порт Мукран, де знаходиться логістичний центр Nord Stream 2 AG і зберігаються матеріали для завершення будівництва. Наші американські партнери запевняють, що Газпрому не вдасться задіяти свій флот без ризику для всієї компанії та її акціонерів потрапити під жорсткі санкції США», — повідомила Зеркаль.

Telegram Logo

Контекст. Федеральне мережеве агентство Німеччини відмовився звільнити «Північний потік-2», який будує Росія, від правил оновленої газової директиви Євросоюзу, відхиливши заявку Nord Stream 2 AG і тим самим заблокувавши будівництво газопроводу.

Згідно цих правил, в ЄС заборонено, щоб одна і та ж компанія була і постачальником газу, і транзитером.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини