Чутки про відставку уряду Олексія Гончарука продовжують непокоїти медіапростір. Цього разу на них навіть довелося реагувати Кабміну. НБУ дав офіційну інформацію про угоду, що стосується банку «Кредит-Дніпро». А уряд вирішив, які з держпідприємств залишити державі. Такими були новини середи, що минула.
Новости коротко
У Кабміні спростували чутки про відставку Гончарука. Таким чином пресслужба уряду відреагувала на публікацію видання LB.ua, яке повідомило, що на засіданні фракції «Слуга народу» група депутатів запропонувала висловити недовіру прем'єр-міністру Олексію Гончаруку. Раніше в Інтернеті з'явився запис нібито прослуховування Гончарука. На оприлюдненому аудіо людина з голосом, схожим на його, каже, що президент Зеленський не розуміє економічних процесів в країні.
«Пресслужба Кабінету міністрів не володіє інформацією щодо достовірності будь-яких аудіо чи відео записів, які поширюються в мережі Інтернет. Інформація щодо заяви про відставку прем'єр-міністра не відповідає дійсності», – повідомили в Кабміні.
Кабмін вирішив, які держкомпанії не можна буде приватизувати. Уряд затвердив доопрацьований законопроєкт про державні підприємства, які не підлягають частковій або повній приватизації. Зокрема, буде заборонено приватизацію держпідприємств, які:
- забезпечують енергетичну незалежність і обороноздатність держави;
- є природними монополіями;
- мають критично важливе значення для суспільства.
В оновленому списку за державою збережеться мінімум 50% акцій «Нафтогазу», «Магістральних газопроводів України», «Укртрансгазу», «Укргазвидобування», «Укрнафти», «Чорноморнафтогазу» й «Укртранснафти». Також держава залишає собі 100% акцій «Укргідроенерго», «Укренерго», «Енергоатому», «Оператора ринку» та «Гарантованого покупця».
НБУ підтвердив продаж «Кредит-Дніпра». Бізнесмен Олександр Ярославський надіслав до Нацбанку офіційного листа про намір придбати банк «Кредит-Дніпро». Раніше про це повідомляли джерела, а зараз цю інформацію офіційно підтвердила перший заступник глави НБУ Катерина Рожкова в інтерв'ю Finclub.
«Багато що також залежатиме від планів пана Ярославського щодо розвитку банку. Ці та інші речі ми будемо обговорювати з Олександром після отримання повного пакета».

Катерина Рожкова
перша заступниця голови Національного банку України
Посилено норми для рекламного ринку. З 16 січня в Україні набуває чинності одна з норм закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної», який почав діяти ще 16 липня 2019 року. Йдеться про статтю, яка зобов'язує транслювати всю рекламу в Україні виключно державною мовою. Це стосується не тільки офлайн, де наразі майже вся реклама українською, але й телебачення, радіо та інтернету. Юрист компанії «Астерс» Олена Кожокар пояснює, що нововведення стосуються абсолютно всієї внутрішньої та зовнішньої реклами. Наша корреспондентка Діана Полуніна у своїй статті «Заборона на російськомовну рекламу набуває чинності. До чого готуватися» розповідає, яким чином це впливатиме на бізнес.
Майно суднобудівного заводу, афілійованого з Новинським, заарештували. Печерський суд Києва заарештував майно Миколаївського суднобудівного заводу «Океан» через доведення його до банкрутства. Мета арешту – вберегти стратегічне для держави підприємство від нових спроб незаконного відчуження. Це рішення суд ухвалив за клопотанням Генпрокуратури.