Кабінет Міністрів сьогодні, 15 січня, на своєму засіданні затвердив доопрацьований законопроєкт про державні підприємства, які не підлягають частковій або повній приватизації.
Після першого розгляду цього законопроєкту 27 грудня 2019 року підсумкові списки підприємств змінилися — вони додатково обговорювалися на засіданні урядового комітету.
Зокрема, буде заборонено приватизацію держпідприємств, які:

- забезпечують енергетичну незалежність і обороноздатність держави;
- є природними монополіями;
- мають критично важливе значення для суспільства.
В оновленому списку за державою збережеться мінімум 50% акцій «Нафтогазу», «Магістральних газопроводів України», «Укртрансгазу», «Укргазвидобування», «Укрнафти», «Чорноморнафтогазу» і «Укртранснафти».
Також держава залишає собі 100% акцій «Укргідроенерго», «Укренерго», «Енергоатому», «Оператора ринку» і «Гарантованого покупця».
У попередній версії законопроєкту була передбачена можливість продажу до 50% держакцій у кожному з підприємств. У новій редакції ця кількість обмежена 22 підприємствами — в них частка держави може бути зменшена.
Ще 135 підприємств пропонують повністю закріпити у 100%-й державній власності.
Це стосується, зокрема, ДП «Антонов» і Адміністрації морських портів України. Заборонити до приватизації планують також «Укроборонпром», Державне Київське конструкторське бюро «Луч», Запорізьке машинобудівне КБ «Прогрес їм. Івченка», Ізюмський приладобудівний завод, Київський, Львівський, Миколаївський бронетанкові заводи та інші підприємства.
Як було у попередній версії законопроєкту: спочатку уряд збирався дозволити 100% приватизацію компаній «Укртрансгаз», «Укрнафта», «Укргазвидобування», «Укртранснафта» і «Чорноморнафтогаз».
А також допускав частковий продаж — до 50% акцій — таких компаній, як «Нафтогаз», «Укргідроенерго», «Укренерго», «Магістральні нафтопроводи», «Енергоатом», «Оператор ринку», «Гарантований покупець».

Фото: Олексій Гончаренко / Facebook










Загалом до переліку заборонених до приватизації підприємств внесені ті, функції яких не можуть виконувати приватні компанії. Йдеться про держкомпанії, які забезпечують енергонезалежність, монополії і компанії, чия діяльність є важливою для суспільства.