Facebook Pixel

Чехія забронювала 180 тис. снарядів для України

Чехія забронювала 180 тис снарядів для України

Чехія забронювала 180 тис снарядів для України

У рамках чеської ініціативи щодо постачання Україні артилерійських снарядів уже укладено перші контракти на купівлю 180 тис. боєприпасів. Про це заявив прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала.

За його словами, уряд країни також працює над отриманням ще 300 тис. додаткових снарядів.

Quote«Ми працюємо над тим, щоб отримати ще 300 тисяч снарядів для України і вже уклали контракти на перші 180 тисяч. Вони будуть доставлені на фронт найближчими місяцями. Ми ніколи б не досягли таких багатообіцяючих показників без сильної початкової підтримки Данії та Нідерландів — і приблизно 20 інших країн, які пізніше приєдналися до нас, пообіцявши допомогти», — уточнив Фіала.

Чехія вже давно підтримує захисників України. За останні два роки чеські поставки склали понад 1 млн великокаліберних боєприпасів.

Quote«Ми прагнемо створити надійний механізм постачання боєприпасів, який безпосередньо допоможе змінити ситуацію на передовій. Для цього ми використовуємо наш унікальний досвід, який ґрунтується на тривалій підтримці України, силі нашої оборонної промисловості та наших історично налагоджених контактах у третіх країнах», — зазначив Фіала.

Мета чеської ініціативи — заповнити дефіцит боєприпасів, особливо до тих пір, поки Європа не зможе виробляти достатню кількість боєприпасів самостійно.

Ця ініціатива, за словами чеського прем’єра, також має іншу, не менш важливу, мету: дати Заходу більше часу для адаптації. Треба звикнути до того факту, що відповідальна політика безпеки повинна включати набагато більші інвестиції в захист для стримування зловмисників. Навіть ті діячі в окремих країнах, які донедавна вважали, що з росією можна вести розумні переговори, тепер повністю усвідомлюють свою частку відповідальності.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉