Facebook Pixel

Кабмін віддав видобуток газу в Сумській області чеській EPH Group

Кабінет міністрів України затвердив умови двох угод про розподіл продукції (УРП) на Грунівській і Охтирській вуглеводневих ділянках із нідерландською ЕР Ukraine BV, яка є дочірнім підприємством чеської EPH Group.

Відповідні розпорядження № 1405-р та № 1406 від 5 листопада 2021 року оприлюднено на Урядовому порталі, передає «Енергореформа».

ziskane-prieskumne-licencie-na-ukrajine-0.png

На підписання УРП уповноважений перший заступник міністра енергетики Юрій Власенко, уповноважений орган із реалізації угод — Державна служба геології та надр.

Telegram Logo

Водночас поки що не оприлюднено розпорядження про підписання УРП щодо Ічнянської ділянки з York Energy (UK) Holdings Limited із реєстрацією в Сполученому Королівстві, яка є «дочкою» американської Alpha Energy.

Історія з підготовкою до видобутку газу

Конкурси щодо Грунівської, Охтирської та Ічнянської вуглеводневих ділянок було оголошено в серпні 2019 року. Навесні 2020 року уряд затвердив ЕР Ukraine BV переможцем конкурсів щодо Грунівської та Охтирської вуглеводневих ділянок. York Energy (UK) Holdings затверджено переможцем за Ічнянською ділянкою.

У середині червня 2021 року Кабінет міністрів України продовжив на шість місяців строки укладання трьох УРП: з ЕР Ukraine щодо Грунівської та Охтирської вуглеводневих ділянок, а також з York Energy – за Ічнянською ділянкою.

Умови за УРП

Згідно з умовами конкурсної документації від 2018 року, переможці за першою та другою ділянками мають забезпечити буріння не менш як двох розвідувальних свердловин і проведення 3D-сейсмики впродовж перших п'яти років.

Учасник, який здобув перемогу в конкурсі щодо третьої ділянки, має забезпечити буріння не менш як трьох свердловин і проведення 3D-сейсмики.

Площа Грунівської ділянки складає 1,083 тис. кв. км, Охтирської – 672 кв. км, Ічнянської – 2,086 тис. кв. км.

За попередніми підрахунками Міненерго, підписання цих угод принесуть нафтогазовій галузі не менш як 1,9 млрд грн. Зокрема, щонайменше 0,9 млрд грн у разі реалізації УРП на Ічнянській ділянці й не менш як по 0,5 млрд грн – у разі виконання угод на Охтирській та Грунівській ділянках.

Energetický a průmyslový holding, as (EPH) – компанія із Чехії, заснована у 2009 році. Напрямки діяльності групи — від високоефективної когенерації до енергетики, виробництво та транспортування природного газу, зберігання газу, розподіл і постачання газу та електроенергії.

Мажоритарний власник — Даніель Кретинський (94% акціонерного капіталу). За даними Forbes, він став доларовим мільярдером у 2017 році. Інші 6% розподіляються між обраними менеджерами EPH. У EPH працюють майже 25 тис. осіб, до неї входять понад 50 компаній.

Коментарі

Всі новини