Чат-бот «Бути мамою» розповідає про безоплатні медичні послуги для вагітних

Чат-бот “Бути мамою” розповідає про безоплатні медичні послуги для вагітних Фото: з відкритих джерел

Чат-бот «Бути мамою» допомагає вагітним жінкам знайти найближчі медичні заклади, де можна отримати безкоштовні консультації, обстеження і лікування, а також рекомендації, як уникнути корупції в медичній сфері та діяти у разі зустрічі з недобросовісними медичними працівниками.

Що відомо за про державну підтримку вагітних у медзакладах

За кожен місяць ведення вагітності однієї пацієнтки в амбулаторних умовах медичні заклади отримують від держави 786 грн, а за пологи – щонайменше 15 137 грн.

Незважаючи на це, українці продовжують платити за обстеження та аналізи, гарантовані державою.

За даними опитування БФ «280 днів» серед жінок, котрі народили у 2021-2022 роках, 58% респонденток сплачували за пологи, а 40% робили «благодійні внески» на вимогу медичного персоналу.

Задля протидії подібній практиці розробники чат-боту «Буду мамою» створили спеціальний «антикорупційний» розділ сервісу.

Що відомо про чат-бот «Бути мамою»

Це спеціалізований цифровий сервіс для вагітних, розроблений ГО «Ліки Контроль» та БФ «280 днів». Він допомагає знайти безкоштовну медичну допомогу та послуги для вагітних і новонароджених.

Чат-бот містить покроковий алгоритм щодо того, як отримати безоплатний супровід вагітності, медичну допомогу при пологах і неонатальні послуги.

Жінка вказує свій тиждень вагітності, отримує перелік необхідних обстежень та аналізів згідно з її терміном і одразу знаходить найближчу жіночу консультацію чи пологовий будинок, де ці послуги надаються безоплатно (незалежно від прописки вагітної чи її фактичного місця проживання).

Користувачі в кілька кліків можуть дізнатися, скільки коштів отримує конкретний медичний заклад від держави за спостереження вагітності в амбулаторних умовах, за медичну допомогу при пологах, за допомогу новонародженим у складних неонатальних випадках, а також середній рівень заробітних плат медичного персоналу.

Чат-бот розпочав роботу в квітні 2023 року, і сьогодні кількість користувачів становить майже 30 тисяч осіб.

Алгоритм дій у чат-боті «Бути мамою»

Щоб отримати інформацію про фінансове забезпечення медичних закладів в чат-боті, необхідно обрати конкретний заклад в меню «Вагітність» (Жіночі консультації) або «Пологи» (Пологові будинки) за геолокацією або населеним пунктом та натиснути опцію «Про гроші».

Покрокова інструкція доступна за посиланням «Про гроші»: скільки медичні заклади отримують за спостереження вагітності і пологи

У чат-боті «Бути мамою» можна дізнатися, які медичні послуги вже оплачені державою, отримати підтримку у захисті своїх прав, а також отримати алгоритм дій, якщо в безоплатних послугах відмовляють.

Хто причетний до проєкту «Буду мамою»

Проєкт зі створення чат-бота «Буду мамою» переміг у національному конкурсі Open Datathon reUkraine. Над розробкою працювали ГО «Ліки Контроль» та БФ «280 днів» у тісній співпраці з лікарями Київського міського пологового будинку №1.

Чат-бот створено за підтримки USAID / UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS» і за сприяння Міністерства цифрової трансформації України. Партнер проєкту — Фонд Східна Європа.

Інформаційні партнери проєкту: Міністерство охорони здоров’я України, Національна служба здоров’я України.

ГО «Ліки Контроль» допомагає українцям лікуватися якісно та безоплатно, створює електронних помічників, які інформують пацієнтів на кожному кроці про можливості безоплатного лікування.

БФ «280 днів» протидіє ускладненням вагітності в Україні і опікується вагітними жінками. Фонд реалізує інформаційні проєкти для майбутніх батьків, а також підтримує пологові будинки і перинатальні центри із закупівлею обладнання і супутніх товарів

Читати на The Page