Комерційні банки й надалі зменшують обсяги непрацюючої заборгованості (NPL) за кредитами клієнтів і на 1 грудня 2021 року знизили її частку до 30,5% загального обсягу кредитного портфеля в системі із 44% на початок 2021 року.
Це майже в 1,5 раза менше, ніж на початку 2021 року, коли частка NPL становила 44%, повідомив голова Ради НБУ Богдан Данилишин.
За його даними, частка прострочення в корпоративному сегменті скоротилася на 16 млрд грн на місяць, з яких 15,3 млрд — в іноземній валюті в гривневому еквіваленті.
Непрацюючі кредити фізичним особам у гривні, навпаки, збільшилися до початку грудня 2021 року на 0,5 млрд грн.
Проте частка прострочення фізичних осіб становить лише приблизно 7% загального приросту портфеля гривневих кредитів для цієї категорії позичальників, або +7,4 млрд гривень на місяць.

Водночас обсяг працюючих корпоративних кредитів банків на 1 грудня 2021 року збільшився на 23 млрд гривень, а працюючих кредитів фізичним особам зріс на 7,4 млрд гривень.
«Ключовим чинником зростання працюючого портфеля кредитів банків стало нарощування гривневого та валютного кредитування бізнесу (+10 млрд і +13 млрд гривень на місяць відповідно до працюючих кредитів у гривневому еквіваленті) та гривневого кредитування фізичних осіб», — пояснив Данилишин.
Він також зазначив, що обсяг працюючих корпоративних кредитів банків за всіма валютними позиціями практично дорівнює обсягу вкладень банків у державні цінні папери. В абсолютних цифрах це 531,7 млрд у гривневому еквіваленті станом на 1 грудня 2021 року та 539,7 млрд гривень станом на 10 січня 2022 року відповідно.
«Це свідчить про значний потенціал банків у збільшенні кредитування бізнесу та необхідності актуалізації стимулів банківської діяльності в напрямку посилення їхнього апетиту до кредитних ризиків», — зазначив голова Ради НБУ.

Прострочений кредит (NPL — Non-performing loan, «позика, що не працює») — кредит, за яким не виконуються умови початкової кредитної угоди. Зазвичай це означає прострочення платежів зі сплати кредитору відсотків за користування позиками або затримку повернення основного боргу.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також