Бум штучного інтелекту сприяв зростанню ринку: компанія-виробник мікросхем Nvidia додала понад $1 трлн ринкової вартості протягом перших трьох місяців року, що еквівалентно приблизно п’ятій частині загального прибутку світових фондових ринків за цей період. Про це пише Financial Times
У США ознаки стійкого внутрішнього зростання сприяли зростанню акцій, незважаючи на несподіваний сплеск інфляції в січні та лютому, що змусило інвесторів відмовитися від очікувань аж шести знижень процентних ставок цього року.
Зараз ринки згодні з прогнозом Федерального резерву США про триразове зниження базової ставки на 0,25 відсоткового пункту від поточного 23-річного максимуму.
«Це був досить оптимістичний період. У нас також було деяке захоплення штучним інтелектом, яке допомогло на цьому шляху, але це історія, перш за все, про пом’якшення монетарної політики, а по-друге, про дуже стійку глобальну економіку», — сказала головний ринковий стратег Invesco Крістіна Хупер.
Те, що почалося як технологічне зростання на Уолл-стріт, поступово поширилося на весь квартал, коли акції в Європі та Японії почали випереджати США.
Британський індекс FTSE 100, німецький Dax, французький CAC 40 та іспанський Ibex 35 перевершили S&P 500 у березні, оскільки карколомні темпи зростання Уолл-стріт почали зменшуватися, а глобальні індекси — і сектори поза технологіями — наздоганяли попередні здобутки в США, пов'язані з ШІ.
«Ринок акцій з великим ентузіазмом охоплює повне зростання», — сказала керівниця відділу макроекономічної діяльності Lombard Odier Investment Managers Крістіна Хупер.
Лідером серед основних ринків є Японія, де зростаюча довіра до економіки та зростання цін на вітчизняні акції, пов’язані з чіпами, спричинили зростання Topix на 16,2% у 2024 році, поставивши індекс на відстань від історичного максимуму.
«Загалом ми досягли хорошого зниження інфляції без побоювань рецесії», — сказала менеджерка портфеля компанії з управління активами Amundi Амелі Дерамбуре.
Зростання фондового індексу відбулося навіть у зв’язку з підвищенням прибутковості державних облігацій, що відображає падіння цін.
Приблизно дві третини опитаних в останньому опитуванні менеджерів глобальних фондів Bank of America не очікують рецесії в США протягом наступних 12 місяців — порівняно з трохи більше ніж 10 відсотками на початку 2023 року. Вперше за понад два роки більшість інвесторів також очікує зростання глобальних корпоративних прибутків у середньостроковій перспективі.
Підвищення цін на активи також відображає зростаюче бажання інвесторів ризикувати. За один день у січні ринкова капіталізація Nvidia зросла приблизно на $277 млрд, що приблизно дорівнює ринковій вартості кожної компанії на Філіппінах, за даними HSBC. Тим часом зростання на 60% за останні три місяці призвело до того, що загальна вартість існуючих біткойнів перевищила валовий внутрішній продукт приблизно в 150 країнах.
Подібні значні прибутки для інших ризикованих активів спонукали деяких спостерігачів за ринком порівняти нинішнє підвищення з бульбашкою доткомов, яка різко луснула в 2000 році.
Але стратег BofA Стівен Саттмайєр припустив, що, враховуючи тривалість попередніх зростань фондового ринку, починаючи з 1950 і 1980 років, які тривали 16 і 20 років відповідно, поточний бичачий ринок, який почався в 2013 році, «є середнього віку і може тривати до 2029-2033 років».
«ФРС може опинитися в безвихідному стані, якщо почне знижувати ставки через слабкість ринку праці, але вища інфляція в січні та лютому не буде помилкою», — сказав старший інвестиційний стратег Charles Schwab Кевін Гордон.