Facebook Pixel

Що допомогло Nvidia та Meta піти у відрив у гонці на фондовому ринку

Успіхи Nvidia і Meta на фондовому ринку

Успіхи Nvidia і Meta на фондовому ринку

Протягом понад 10 років фондовий ринок перебував під впливом жменьки технологічних гігантів, які обіцяли гіперзростання для інвесторів. До цієї групи зазвичай включали шість компаній Alphabet (Google), Amazon.com, Apple, Meta (Facebook), Microsoft та Tesla. Акції цих компаній стали основним продуктом у портфелі багатьох інвесторів.

Минулого року до групи приєдналася Nvidia, провідний виробник чипів для технологій штучного інтелекту. Оскільки з початку 2023 року акції компанії зросли більш ніж у шість разів, портфельні консультанти невдовзі почали говорити про інвестиційну стратегію, побудовану навколо нового угруповання – «Чудової сімки».

Але цього року «Чудова сімка» стала більш схожою на «Чудову двійку», пише Bloomberg. Оскільки інвестори зосередили увагу на важливості штучного інтелекту, Nvidia і Meta вирвалися вперед, Microsoft і Amazon показали досить хороші результати, а решта гравців відстає від динаміки індексу S&P 500.

Акції Tesla, яка щосили намагається зробити будь-які реалістичні заяви як гравець у галузі штучного інтелекту, цього року є найгіршими акціями в індексі S&P 500, впавши на 30% станом на 20 березня. Акції Apple також впали, а Alphabet відстала від ринку загалом. Але 18 березня вони обидві зробили великий стрибок. Причина? Знову ШІ — Apple веде переговори про ліцензування движка Google Gemini AI для iPhone.

Динаміка курсу акцій «Чудової сімки» компаній

Динаміка курсу акцій «Чудової сімки» компаній

Попри сильні позиції Apple в новинах Google, деякі інвестори припускають, що Apple не зможе підвищити довіру до свого ШІ. Акції Apple «стали більш вартісними», вважає Філ Бланкато, головний ринковий стратег Osaic Holdings.

Так само зростання Alphabet не вирішує недавні проблеми зі штучним інтелектом. У лютому користувачі виявили, що Gemini щосили намагається надати точні зображення різних рас в історичному контексті, наприклад, у запитах, що стосуються батьків-засновників Америки. Це запустило розмови про теорію змови в соціальних мережах: деякі стверджують, що Google має приховану упередженість щодо білих людей. Сундар Пічаї, генеральний директор Alphabet, назвав результати роботи Gemini «цілком неприйнятними» і призупинив генерацію зображень людей.

Неминуче ШІ продовжить змінювати корпоративний ландшафт. Партнерство Microsoft з піонером галузі OpenAI допомогло їй витіснити Apple з позиції найдорожчої компанії у світі. Зараз ринкова вартість Microsoft становить майже $3,2 трлн, а Apple – $2,8 трлн, але Nvidia не сильно відстає зі своїми $2,3 трлн.

Це пояснює, чому генеральний директор Apple Тім Кук пообіцяв, що цього року його компанія «відкриє нові горизонти» у сфері штучного інтелекту. Цей план має вирішальне значення для інвесторів, які відчайдушно потребують нових джерел зростання. Apple планує зробити великий анонс на своїй щорічній конференції розробників у червні, хоча багато акціонерів втрачають терпіння і звертаються до акцій з більш чітким підходом до ШІ, включаючи Microsoft та Nvidia. «Якщо прямо зараз прибрати з поля зору ШІ та сенсаційність, чи люди дивитимуться на Apple по-іншому? — Каже Кевін Уолкуш, портфельний менеджер Jensen Investment Management. – Я думаю, навряд».

Угода між Apple і Alphabet буде ґрунтуватися на існуючому партнерстві, в рамках якого Google протягом багатьох років платить мільярди доларів щорічно за використання функції пошуку за умовчанням у браузері Safari. Переговори між двома компаніями щодо співробітництва в галузі штучного інтелекту тривають, але офіційних оголошень не очікується до літа цього року. І Apple, як і раніше, може вибрати співпрацю з іншими гравцями (вона також провела переговори з OpenAI) або залучити кількох партнерів.

Обидві компанії могли б звернутися за порадою до Microsoft. Наразі акції компанії торгуються поблизу рекордного рівня, але коли Сатья Наделла прийшов до керівництва у 2014 році, її вважали застарілим виробником програмного забезпечення з мисленням 20-го століття та в'ялою ціною акцій. Тепер компанія, що подарувала світові Windows, є всюди, від хмарних обчислень до штучного інтелекту. «Microsoft нарешті розпочала справу, – сказав Марк Леманн, генеральний директор Citizens JMP Securities. – Але їм знадобилося 15 років, щоб зрозуміти необхідність цього».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉