Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер готовий розмістити військовослужбовців в Україні на багаторічний термін, щоб забезпечити режим припинення вогню та запобігти потенційному повторному російському вторгненню.
Про це повідомляє The Times з посиланням на джерела.
Розміщення британських миротворців в Україні: що про це відомо
За словами співрозмовників видання, очільник британського уряду готовий взяти на себе безстрокове зобов'язання розгорнути війська в Україні.

«Це буде довгострокове зобов'язання, ми говоримо про роки. Стільки, скільки потрібно для збереження мирної угоди та стримування росії», — сказало джерело.
Водночас Страмер відмовився коментувати, чи будуть миротворчі сили уповноважені відкривати вогонь по російських військових у разі атаки. The Times зазначає, що, ймовірно, «правила взаємодії» обговорять найближчими днями.

Військовослужбовець британської армії. Фото: army.mod.uk
Також прем’єр-міністр Британії заявив, що його країна не введе війська в Україну без гарантії безпеки з боку Сполучених Штатів.
Начальники оборонних відомств з «коаліції охочих» зустрінуться в Лондоні у четвер, 20 березня, щоб обговорити «з великою конкретністю», де слід розгорнути миротворців.
Велика Британія, Франція, Туреччина, Канада, Австралія та інші країни обговорюють плани відправити в Україну до 30 тис. військових. Решта ж готова допомогти зброєю та матеріально-технічним забезпеченням.
Видання підкреслює, що рф неодноразово заявляла, що не погодиться на присутність миротворчих сил в Україні. Однак президент Франції Еммануель Макрон заявив, що москва не матиме права голосу щодо розміщення іноземних військ.
Нагадаємо, видання The Telegraph повідомляло, що Велика Британія і Франція підготували план із розміщення до 30 тисяч європейських військових в Україні.
Також Туреччина, яка має другу за величиною армію в НАТО після США, може відправити миротворчий контингент в Україну. Однак Анкара хоче бути залученою до всіх консультацій і підготовки щодо формування місії.
10 березня 2025 року міністр закордонних справ Данії Ларс Льокке Расмуссен і міністр оборони Троельс Лунд Поульсен заявили, що якщо виникне необхідність направити в Україну європейські миротворчі сили, то їх країна готова надати свої війська.
15 березня на віртуальній зустрічі «коаліції охочих» Стармер розкрив деталі планів щодо створення миротворчого контингенту для України. Йдеться про понад 10 000 військових, що зможуть стати частиною міжнародних зусиль для підтримки стабільності в країні, якщо буде досягнуто припинення вогню.