Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Бориспіль програв суд Roshen: за що боролися та якою є ціна питання

Бісквітний комплекс Roshen. Фото: сайт компанії

Бісквітний комплекс Roshen. Фото: сайт компанії

Верховний Суд у суперечці чиновників Бориспільського міського виконкому та корпорації Roshen (а саме її бісквітним комплексом) встав на бік компанії у справі про збільшення розміру пайового внеску.

Як зазначається в рішенні суду, він повністю підтвердив позицію Roshen щодо того, що дороги — це інфраструктура, і визнав, що вимоги щодо їхнього ремонту та будівництва з технічними умовами дозволяють бісквітному комплексу Roshen зменшити розмір пайової участі на вартість цих доріг. У зв'язку з цим Бориспіль не може відмовити у зменшенні суми участі на вартість побудованих доріг.

Крім того, суд також скасував рішення судів нижчих інстанцій щодо додаткової угоди № 2, згідно з якою комплекс компанії повинен був заплатити понад 23 млн пайового внеску. У зв'язку з чим боргу у Roshen перед містом щодо сплати пайового внеску немає.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Тепер чиновники і Roshen повинні узгодити новий розрахунок суми пайового внеску з урахуванням обов'язкового зменшення розміру пайової участі на вартість доріг, які було побудовано та відремонтовано на суму 35 млн грн.

Варто також зазначити, що раніше Госпсуд Київської області визнав ще одну додаткову угоду — № 1 до договору про пайову участь. Через це і почався спір щодо розміру пайового внеску. Влада Борисполя може його оскаржити.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Контекст. Уперше про будівництво нового підприємства Roshen заговорили 2013 року. Однак через російське ембарго плани відклали і повернулися до будівництва бісквітного комплексу 2016 року. Вартість проєкту — 2,8 млрд грн.

2016 року «Схеми» розповіли, що комплекс отримав 7,5 га землі в Борисполі без конкурентів і земельного аукціону.

Крім того, мер Борисполя на етапах узгодження змінював думку щодо можливого розміру пайового внеску до бюджету міста. Так, 2015 року він заявляв, що Roshen заплатить 130 млн грн (10% анонсованої тоді вартості проєкту в 1,3 млрд грн), а вже через рік погоджувався на 30 млн грн. Їх компанія і сплатила.

Пізніше Господарський суд Київської області задовольнив позов виконкому Бориспільської міськради та зобов'язав комплекс доплатити близько 23 млн грн пайового внеску в бюджет за будівництво фабрики.

Варто також зазначити, що ухвалений у вересні цього року закон про стимулювання інвестиційної діяльності з 2021 року скасовує пайовий внесок в разі будівництва об'єктів.

Коментарі

Всі новини