Борги ринку газу на 100 млрд грн: бізнес закликав розібратися з кризою

Фото: УНІАН

Фото: УНІАН

Заборгованість між учасниками ринку природного газу досягла 100 млрд грн, набувши критичного значення. Відповідно потрібно, щоби ситуацію врегулювала держава. Це обговорювали на відкритій зустрічі Комітету енергетики Європейської бізнес-асоціації.

Варто зазначити, що йдеться не про поточні борги населення, а про ті, які ніколи не виставлялися до сплати.

Причини, які призвели до боргів на газовому ринку:

  • прорахунки в державних рішеннях минулих років. Йдеться про необґрунтовані норми споживання газу, які було встановлено, та про заборону виставляти споживачам рахунки за обсяги спожитого газу;
  • тарифи для виробників тепла для населення, які також були економічно необґрунтованими й такими, що не покривають витрати на виробництво тепла;
  • економічно необґрунтовані тарифи для операторів ГРМ (облгазів).

За словами народних депутатів Олексія Кучеренка та Сергія Нагорняка, найближчим часом це питання розглядатиме Комітет Верховної Ради з питань енергетики та ЖКГ.

Telegram Logo
Quote«Важливо забезпечити механізми недопущення накопичення боргів у майбутньому, а також виправити наслідки прорахунків у державних рішеннях минулих періодів. Необхідним також є проведення повного аудиту наявних боргів із подальшим розв'язанням питання щодо усунення заборгованості», — зазначили в ЄБА.

Контекст. Нещодавно стало відомо про те, що своєчасний старт опалювального сезону під загрозою зриву в більш як 60 містах України через борги виробників тепла. Перелік 98 підприємств-боржників опублікував «Нафтогаз».

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини