Збанкрутілий «Бас Мотор», офіційний дилер техніки «Богдан», має намір у грудні 2021 року завезти в Україну міський низькопідлоговий електробус Granton GTZ6129BEVR для сертифікації та подальшого складання в Луцьку.
Електробус пройшов випробування у Європі та отримав відповідний сертифікат, який свідчить про високий рівень продукції, повідомила пресслужба заводу «Богдан».
Техніку виготовляє китайська компанія Zonson Smart Auto Corporation, дочірня компанія корпорації ZTE.
Довжина автобуса становить 12 м, а пасажиромісткість — 80 людей. Кузов техніки побудований із корозійностійкого алюмінієвого сплаву та композитних матеріалів, що підвищує термін його експлуатації.
Granton GTZ6129BEVR також обладнаний літієво-залізо-фосфатними батареями, які розділені на 10 модулів, 8 із яких розташовані в задній частині кузова, а 2 — на даху. Загальна ємність акумуляторів становить 299,5 кВт·год. Це дає змогу експлуатувати техніку цілий день без заряджання. Відновлення заряду батарей триває від 2,5 до 4 годин.
«Постачання електротранспорту на український ринок — важливий вектор руху нашої компанії, яка намагається підтримати тенденцію переходу українських міст на електротранспорт. Для цього ми налагодили співпрацю з китайськими партнерами щодо постачання техніки в Україну. А найголовніше те, що з 2022 року «Бас Мотор» планує розпочати виробництво електричних автобусів на виробничих площах в Україні», — зазначив Олег Міщенко, гендиректор «Бас Мотор».
Контекст. «Богдан Моторс» нині проходить процедуру банкрутства. Укрексімбанк виставив на продаж за 1,67 млрд грн права кредитної вимоги до корпорації «Богдан Моторс» та інших компаній, пов'язаних із нею. Серед майна компанії, що продається, є земельні ділянки, цехове обладнання, а також 30 автобусів на складі компанії в Луцьку.
Господарський суд Дніпропетровської області у липні 2021 року визнав банкрутом АТ «Автомобільна компанія «Богдан Моторс» та відкрив ліквідаційну процедуру.
Раніше було затверджено реєстр кредиторів компанії на загальну суму 6,7 млрд грн. До нього входять вимоги:
- UniCredit Bank AG на 1,78 млрд грн (зокрема, 1,534 млрд грн як забезпечені заставою (іпотекою) майна боржника; 70,45 млн грн — четверта черга задоволення вимог, 177,53 млн грн — шоста черга);
- Укрексімбанку на 1,64 млрд грн (зокрема, 748,03 млн грн забезпечених іпотекою; 894,14 млн грн — четверта черга, 164,73 млн грн — шоста черга).
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Практичний кейс трьох українських компаній, які працевлаштовують людей з інвалідністю
Угода про надра між Україною та США: перші юридичні висновки та потенційні наслідки