Facebook Pixel

Генпрокуратура оскаржила реструктуризацію боргів «Богдана» перед Укрексімбанком

Господарський суд Києва почав розгляд справи про визнання недійсним договору про реструктуризацію боргів автомобільної компанії «Богдан Моторс» перед державним Укрексімбанком на суму 1,3 млрд грн.

У пресслужбі Генпрокуратури (ГПУ) повідомили, що відомство звернулося до суду з позовом в інтересах держави в особі Кабінету Міністрів України та Укрексімбанку до «Богдан Моторс».

У ГПУ також додали, що детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) розслідують надання посадовими особами Укрексімбанку незаконних переваг концерну «Богдан Моторс», які призвели до тяжких наслідків для держбанку.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура здійснює процесуальне керівництво у цьому кримінальному провадженні.

Підготовче засідання суду призначено на 22 січня. Воно відбудеться о 15:10 у приміщенні Господарського суду міста Києва.

Контекст. Кредитний договір між Укрексімбанком та концерном «Богдан Моторс» був підписаний 2018 року і передбачав значну відстрочку кінцевого строку погашення боргу — до 25 грудня 2031 року, а також суттєве скорочення розміру відсотків за користування кредитом.

За даними високопоставленого джерела The Page у Мінфіні, справа про виведення грошей з Укрексімбанку є досить старою. Її тримали «під сукном» впродовж усього минулого президентства Петра Порошенка.

Правоохоронці активізувалися після того, як глава держави Володимир Зеленський на великій нараді в Офісі президента закликав їх розслідувати ситуацію в банківській сфері. «Це було зроблено під тиском МВФ, який вимагав результатів з розслідування повернення активів Приватбанку. Але слова Зеленського прозвучали для правоохоронців фактично як команда на загальну зачистку», – пояснив співрозмовник The Page.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉