Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Блок Макрона втратив абсолютну більшість у парламенті Франції: що тепер зміниться

Президент Макрон втратив абсолютну більшість у парламенті Франції

Президент Макрон втратив абсолютну більшість у парламенті Франції

Переможцем другого туру парламентських виборів у Франції, як і очікувалося, стала коаліція «Разом!» (Ensemble) прихильників президента Емманюеля Макрона з результатом 247 місць у Національних зборах.

Однак прихильники Макрона не отримали абсолютної більшості в нижній палаті французького парламенту, для чого необхідно 289 мандатів із 577.

«Новий народний екологічний і соціальний союз» (Nupes) – блок лівих партій і «зелених» під проводом Жан-Люка Меланшона — також передбачувано став другим, забезпечивши собі 142 місця. Він буде провідною опозиційною силою в нижній палаті нового складу.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Великого успіху досягло «Національне об'єднання» (Rassemblement national) Марін Ле Пен. Націоналісти отримали 89 місць, що значно більше, ніж передбачали останні опитування дослідницьких центрів.

Спадкоємці «голізму», правоцентристські «Республіканці» (LR-UDI), із 64 мандатами приблизно відповідають прогнозам, що публікувалися.

Підписуйтесь на нас в Google News!
frantsiya.jpg

Голосування 19 червня відбулося за дуже низької явки: вибори проігнорували майже 54% виборців.

Французькі ЗМІ зазначають, що результати голосування обіцяють серйозні проблеми для Макрона. Йому потрібно буде йти на компроміси з іншими партіями, оскільки без союзників у парламенті неможливо буде реалізувати багато обіцянок передвиборної програми французького президента. Насамперед йдеться про проєкти з реформування пенсійної системи.

Ситуація, коли президент не має більшості в парламенті Франції, востаннє була за часів Франсуа Міттерана в 1980-х роках.

З-поміж найімовірніших союзників Макрона в парламенті – республіканці. За їхньої підтримки він матиме 311 голосів.

У парламенті нового складу посилюються голоси тих, хто критикує НАТО та окремі норми Євросоюзу. Це гасла не лише партії Ле Пен, але й Меланшона, який хоче вийти з об'єднаного командування НАТО і не дотримуватися положень договорів ЄС, з якими він не згоден.

Перша сесія нового складу Національних зборів Франції має відбутися 28 червня.

Коментарі

Всі новини