Facebook Pixel

Блок Макрона втратив абсолютну більшість у парламенті Франції: що тепер зміниться

Переможцем другого туру парламентських виборів у Франції, як і очікувалося, стала коаліція «Разом!» (Ensemble) прихильників президента Емманюеля Макрона з результатом 247 місць у Національних зборах.

Однак прихильники Макрона не отримали абсолютної більшості в нижній палаті французького парламенту, для чого необхідно 289 мандатів із 577.

«Новий народний екологічний і соціальний союз» (Nupes) – блок лівих партій і «зелених» під проводом Жан-Люка Меланшона — також передбачувано став другим, забезпечивши собі 142 місця. Він буде провідною опозиційною силою в нижній палаті нового складу.

Великого успіху досягло «Національне об'єднання» (Rassemblement national) Марін Ле Пен. Націоналісти отримали 89 місць, що значно більше, ніж передбачали останні опитування дослідницьких центрів.

Спадкоємці «голізму», правоцентристські «Республіканці» (LR-UDI), із 64 мандатами приблизно відповідають прогнозам, що публікувалися.

frantsiya.jpg

Голосування 19 червня відбулося за дуже низької явки: вибори проігнорували майже 54% виборців.

Французькі ЗМІ зазначають, що результати голосування обіцяють серйозні проблеми для Макрона. Йому потрібно буде йти на компроміси з іншими партіями, оскільки без союзників у парламенті неможливо буде реалізувати багато обіцянок передвиборної програми французького президента. Насамперед йдеться про проєкти з реформування пенсійної системи.

Ситуація, коли президент не має більшості в парламенті Франції, востаннє була за часів Франсуа Міттерана в 1980-х роках.

З-поміж найімовірніших союзників Макрона в парламенті – республіканці. За їхньої підтримки він матиме 311 голосів.

У парламенті нового складу посилюються голоси тих, хто критикує НАТО та окремі норми Євросоюзу. Це гасла не лише партії Ле Пен, але й Меланшона, який хоче вийти з об'єднаного командування НАТО і не дотримуватися положень договорів ЄС, з якими він не згоден.

Перша сесія нового складу Національних зборів Франції має відбутися 28 червня.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉