У рамках дослідження, проведеного медичною інформаційною системою Helsi в ході ініціативи «Місяць дитячого здоров'я», що стартувала 1 серпня, з'ясувалося, що 32,5% дітей мають середній рівень стресу. За словами батьків, які брали участь в опитуванні, лише 26% дітей перебувають у спокійному стані. Майже 4% дітей зазнають високого рівня стресу. Загалом в опитуванні взяли участь 526 батьків.
В Україні рівень стресу особливо високий через поточну війну та постійну небезпеку. Психологи відзначають, що кожна дитина реагує на стрес по-своєму, що впливає на їхнє здоров'я та розвиток. Згідно з опитуванням, 80% батьків регулярно стежать за психічним здоров'ям своїх дітей, а близько 33% періодично обговорюють це питання із сімейним лікарем.
Центр громадського здоров'я МОЗ України виділяє ознаки стресу у дітей молодшого шкільного віку та підлітків. Серед цих ознак:
- відсутність апетиту (24% опитаних зазначають, що їх діти дуже мало їдять);
- недовірливість;
- скарги на головний біль та неприємні відчуття у животі;
- потреба часто сходити в туалет;
- байдуже ставлення до школи та дружби;
- низька самооцінка;
- злість;
- бунтарська поведінка;
- поганий сон.
На питання про те, як батьки оцінюють сон своєї дитини, 24% респондентів наголосили, що їхні діти стикаються з періодичними проблемами. Проте більшість, а саме 70% опитаних, заявили, що їхні діти сплять стабільно та якісно.
На дитячий стрес впливає як війна, так і контент, доступний через гаджети. 46% дітей проводять за планшетами та смартфонами понад 3 години на добу. Медики попереджають: це позначається не лише на психічному здоров'ї, а й на якості зору дитини. Рекомендується обмежити використання гаджетів та стежити за загальним станом здоров'я.