Facebook Pixel

Без доказів: суд відмовився поновити справу «Роттердам+»

Вищий антікорупційний суд відмовився відновлювати справу «Роттердам+». Фото: Pixabay

Вищий антікорупційний суд відмовився відновлювати справу «Роттердам+». Фото: Pixabay

Вищий антикорупційний суд України (ВАКС) відмовився відновлювати «справу «Роттердам+». Про це повідомила пресслужба Центру протидії корупції на своїй сторінці у Facebook.

У ЦПК нагадали, що суд розглядав питання щодо відновлення «справи» Роттердам+» за скаргою ексдепутата й ексзаступника генерального прокурора Віктора Чумака.

Під час розгляду справи суддя Катерина Широка дійшла висновку, що прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) обґрунтовано закрив справу. Крім того, вона підтвердила відсутність доказів щодо заподіяння шкоди споживачам на суму 18,87 млрд грн.

Telegram Logo

«Зібраних доказів вчинення злочину недостатньо [...] Суд відхиляє заяву скаржника й залишає чинним рішення прокурора щодо закриття справи», – повідомила суддя під час засідання.

ЦПК категорично не згоден із цим рішенням і оскаржить його в Апеляційній палаті ВАСК.

Контекст. 2016 року НКРЕКП ввела формулу «Роттердам+», згідно з якою тарифи в Україні було прив'язано до вартості вугілля на товарних біржах Нідерландів. Після цього почалося підвищення цін на електроенергію. У березні 2017 року НАБУ взялося розслідувати змову під час впровадження формули.

На початку серпня цього року детективи відомства повідомили про підозру шести особам, зокрема й колишньому голові НКРЕКП Дмитру Вовку і члену комісії Володимиру Євдокимову. Під підозру потрапили і співробітники ДТЕК. Проте НАБУ і САП заявили, що не знайшли підтверджень постачання вугілля в Україну за формулою саме з Роттердама.

28 серпня 2020 року в САП заявили, що «справу «Роттердам+» закрито в частині щодо підозрюваних, проте саме досудове розслідування тривало.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини