Facebook Pixel

ДТЕК попросив суд закрити справу «Роттердам+»

Фото: ДТЕК

Фото: ДТЕК

Адвокати енергохолдингу Ріната Ахметова подали клопотання про закриття справи «Роттердам+» у зв'язку з отриманими висновками судових експертів. Висновки свідчать про законність формули, відсутність економічної шкоди і збитків для споживачів електроенергії, заявила адвокат ДТЕК Наталія Дригваль агентству «Інтерфакс-Україна».

Quote«При визначенні ціни коректно включалися такі фактори як: індекс АРІ-2, вартість транспортування від портів Амстердама, Роттердама, Антверпена в українські порти, вартість транспортування вугілля з судна на склади українських портів, вартість транспортування вугілля залізничним транспортом по території України», – пояснила Дригваль.

За її словами, судовий експерт підтвердив і те, що Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, затвердивши формулу в 2016 році, забезпечила прозорість механізму формування цін на електроенергію.

Адвокат енергохолдингу стверджує, що схожі висновки раніше отримали слідчі САП, але не включили їх у справу.

Контекст

  • У 2016 році НКРЕКП ввела формулу «Роттердам+». Тариф в Україні був прив'язаний до вартості вугілля на товарних біржах Нідерландів. Після цього почалися підвищення цін на електроенергію. У березні 2017 року НАБУ почало розслідувати змову при впровадженні формули.
  • На початку серпня цього року детективи відомства повідомили про підозру шістьом особам, у тому числі колишньому голові НКРЕКП Дмитру Вовку і члену комісії Володимиру Євдокимову. Під підозру потрапили і співробітники ДТЕК. НАБУ і САП заявили, що не знайшли підтверджень поставок вугілля в Україну за формулою саме з Роттердаму.
  • Більшість затриманих у справі вийшли з-під варти під заставу: колишній начальник відділу НКРЕКП Тарас Ревенко, Володимир Євдокимов, генеральний директор «ДТЕК Східенерго» Борис Лісовий, генеральний директор «ДТЕК Мережі» Іван Гелюх. Крім того, наприкінці серпня Солом'янський райсуд Києва відмовився заочно заарештовувати Дмитра Вовка, але САП оголосило його в міжнародний розшук. Пізніше цей же суд відмовився заарештувати фігуранта у справі «Роттердам+», керівника підрозділу НКРЕКП Володимира Бутовського.
  • Вже на початку серпня Вовка все ж затримали заочно. Зараз він перебуває за кордоном. Пізніше Вищий антикорупційний суд дозволив заочно затримати і Бутовського.
Telegram Logo

Коментарі

Всі новини