Солом'янський районний суд Києва дозволив заочно затримати ключового підозрюваного у справі «Роттердам+» – колишнього голову Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), Дмитра Вовка.
Це рішення запустить процедуру міжнародного розшуку, заявив директор Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артем Ситник, передає «Інтерфакс-Україна».
Також він пояснив, що коли мова йде про міжнародний розшук, то окремо ставиться питання про затримання і окремо — про арешт. За його словами, зараз Вовк перебуває за кордоном. Водночас Ситник додав, що тепер рішення про арешт залежить від суду.
Контекст
- НКРЕКП ввела формулу «Роттердам+» у 2016 році. Тариф в Україні був прив'язаний до вартості вугілля на товарних біржах Нідерландів. Після цього почалися підвищення цін на електроенергію. У березні 2017 року НАБУ почало розслідувати змову при впровадженні формули.
- На початку серпня детективи відомства в рамках розслідування справи повідомили про підозру шістьом особам, у тому числі колишньому голові НКРЕКП Дмитру Вовку і члену комісії Володимиру Євдокімову. Під підозру потрапили й співробітники ДТЕК. НАБУ і САП заявили, що не знайшли підтверджень поставок вугілля в Україну за формулою саме з Роттердама.
- 12 серпня Солом'янський райсуд Києва відпустив під заставу в 5 млн грн іншого фігуранта справи — колишнього начальника відділу НКРЕКП Тараса Ревенка. Наступного дня перший затриманий у цій справі, Євдокімов, вийшов з-під варти під заставу.
- 14 серпня під заставу в 10 млн грн вийшов на свободу гендиректор «ДТЕК Східенерго» Борис Лісовий.
- За два дні суд дозволив вийти на свободу під заставу в 9,6 млн грн гендиректору «ДТЕК Мережі» Івану Гелюху.
- 20 серпня Солом'янський райсуд Києва відмовився заочно заарештовувати Дмитра Вовка, але САП оголосило його в міжнародний обшук.
- Наступного дня цей самий суд відмовився заарештувати керівника підрозділу НКРЕКП Володимира Бутовського, який також фігурує у справі «Роттердам+».
