Facebook Pixel

Справа «Роттердам+»: одного з топменеджерів ДТЕК випустили на свободу, другому призначили заставу

Автор
Гендиректор «ДТЕК Мережі» Іван Гелюх Фото: dtek.com

Гендиректор «ДТЕК Мережі» Іван Гелюх Фото: dtek.com

Солом'янський районний суд Києва призначив генеральному директору «ДТЕК Мережі» Івану Гелюху запобіжний захід у вигляді застави на 9,5 млн грн. Про це повідомила прессекретар Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Ольга Постолюк агентству «Інтерфакс-Україна».

За радника директора «ДТЕК Східенерго» Бориса Лісового, який такоє фігурує у справі, вже внесено визначену судом заставу в розмірі 10 млн грн. Як повідомило виданню «Слово і діло» джерело в правоохоронних органах, заставу внесла компанія Ахметова.

Обох топменеджерів підозрюють у причетності до заподіяння збитків на суму 18,9 млрд грн від впровадженої формули «Роттердам+».

Контекст

  • НКРЕКП ввела формулу «Роттердам+» у 2016 році. Тариф в Україні був прив'язаний до вартості вугілля на товарних біржах Нідерландів. Після цього почалися підвищення цін на електроенергію. У березні 2017 року НАБУ почало розслідувати змову при впровадженні формули.
  • Минулого тижня детективи відомства в рамках розслідування справи повідомили про підозру шести особам, зокрема колишньому голові та члену НКРЕКП Дмитру Вовку та Володимиру Євдокімову. Під підозру потрапили і співробітники ДТЕК.
  • Суддя Солом'янського суду Києва Марія Зелінська призначила Євдокімову запобіжний захід у 2 млн грн, хоча голова САП Назар Холодницький заявляв, що прокурори просили призначити заставу в 50 млн грн.
  • НАБУ та САП заявили, що не знайшли підтверджень поставок вугілля в Україну за формулою «Роттердам+» саме з Роттердама.
  • 12 серпня Солом'янський райсуд Києва відпустив під заставу в 5 млн грн іншого фігуранта справи — колишнього начальника відділу НКРЕКП Тараса Ревенка. Наступного дня перший затриманий у цій справі, Володимир Євдокімов, вийшов з-під варти під заставу.
Telegram Logo

Коментарі

Всі новини