Facebook Pixel

ВАКС дозволив конфіскувати активи експрезидента «Мотор Січі» Богуслаєва

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) ухвалив рішення стягнути на користь держави активи підсанкційного експрезидента авіабудівної компанії «Мотор Січ» Вʼячеслава Богуслаєва. Водночас суд відмовився конфісковувати майно родичів Богуслаєва, зокрема його сина та онуків. Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Що відомо про підсанкційного бізнесмена Вʼячеслава Богуслаєва та його арешт

В'ячеслав Богуслаев зараз перебуває у СІЗО. Його звинувачують у держзраді, зокрема, у пособництві росії та сприянні діяльності терористичної організації. Бізнесмен це заперечує.

ВАКС позбавив Богуслаєва права власності на 14 обʼєктів нерухомості в Запорізькій області, 8 торговельних марок, акції в 6 компаніях та 2 патенти на промислові зразки. Крім цього, суд конфіскував у колишнього президента «Мотор Січі» 336 одиниць вогнепальної зброї та понад 615 млн грн.

Суд також конфіскував майно Петра Кононенка – колишнього бізнес-партнера Богуслаєва, який мав частки у трьох українських компаніях: «Жекон», «Перспектива високі технології» та «Промзапал».

ВАКС задовольнив позов Міністерства юстиції частково, не конфіскувавши майно у близьких Богуслаєва і Кононенка. З цим рішенням Мін'юст не погодився і планує його оскаржити.

За даними YouControl, син бізнесмена Олександр Богуслаєв має частки в 3 компаніях, 2 квартири та гараж, тоді як онуки Богуслаєва разом мають 7 квартир.

У сина Петра Кононенка Андрія – контрольний пакет акцій в компанії «Делфіс» та 13 обʼєктів нерухомості.

Quote«Сини обох відповідачів, на нашу думку, повністю контролюються підсанкційними особами. Їхні джерела доходів створені відповідачами. Наприклад, син Богуслаєва працював до 2015-го тільки в компаніях батька та там, де батько обіймав керівні посади. Син Кононенка був акціонером ТОВ «Мотор Гарант», де основним акціонером був сам Богуслаєв», – сказала директорка департаменту санкційної політики Міністерства юстиції Інна Багатих.

Вʼячеслав Богуслаєв та Петро Кононенко неодноразово ставали фігурантами розслідувань. Журналісти викрили бізнесменів на співпраці з рф, зокрема з підсанкційними виробниками зброї з Ірану.

У Богуслаєва також знайшли російський паспорт, який він мав щонайменше від 2000-го. Від нього він не відмовився навіть після того, як став народним депутатом України.

Нагадаємо, 17 квітня Солом'янський районний суд Києва продовжив арешт експрезидента «Мотор Січі» Богуслаєва до 10 червня 2024 року.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉