Facebook Pixel

Справа Роттердам+: Суд звільнив двох фігурантів через строки

Вищий антикорсуд звільнив від кримінальної відповідальності за службову недбалість колишніх членів НКРЕКП Бориса Циганенка та Юрія Голляка. Крім цього, залишаться без розгляду тепер і цивільні позови про відшкодування збитків.

Про це пише Transparency International Ukraine.

Справа Роттердам+: чому звільнили від покарання колишніх членів НКРЕКП

Причина в тому, що спливли строки давності. Сторона захисту вважає, що кримінальне правопорушення було закінчено ще 2016 року — саме тоді, коли члени НКРЕКП голосували про запровадження формули «Роттердам+».

Прокурор не заперечив проти задоволення клопотання, але зауважив, що злочин було завершено вже після голосування.

Справа Роттердам+: деталі

Як встановило слідство, у так звану формулу «Роттердам+», заклали витрати, яких насправді не існувало, а саме — на транспортування вугілля національного виробника до теплових електростанцій з порту у Роттердамі. В результаті, як вважають НАБУ і САП, кінцеві споживачі протягом 2016-2019 рр. переплатили понад 39 млрд грн, що підтверджується висновком експерта.

Слідство має докази, що ухвалити таку формулу обчислення НКРЕКП вмовили представники групи приватних теплогенеруючих компаній, які в результаті й отримали надприбутки. Спочатку регулятор не погоджувався, розуміючи абсурдність включення витрат на транспортування до тарифу, проте у березні 2016 року на зазначену пропозицію пристав. Як наслідок, відбулося зростання тарифів на електроенергію для промисловості, об’єктів соціальної інфраструктури, підприємців, що призвело до подорожчання товарів та послуг для кінцевого споживача, в тому числі й першої необхідності.


Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉