Facebook Pixel

Ліки на $20 млн: що за препарати везуть в Україну зі США та чи ефективні вони проти коронавірусу

Бамланівімаб та етесевімаб: чи допоможуть ці препарати в лікуванні коронавірусу. Фото: Віктор Ляшко / Facebook

Бамланівімаб та етесевімаб: чи допоможуть ці препарати в лікуванні коронавірусу. Фото: Віктор Ляшко / Facebook

На початку вересня США анонсували надання Україні ліків проти коронавірусу загальною вартістю майже $20 млн. Йшлося про 20 тис. флаконів препарату бамланівімаб і 40 тис. флаконів препарату етесевімаб. Їхню потенційну ефективність у лікуванні коронавірусу оцінив доказовий лікар-терапевт медичної мережі «Добробут» Руслан Буяновський у коментарі виданню Liga.net.

Що таке бамланівімаб та етесевімаб і як вони діють

Подаровані США ліки належать до категорії препаратів біологічної терапії. У їхній основі лежить синтезований білок-антитіло, який здатний блокувати спайк-протеїн на поверхні вірусу. Тобто ці препарати запобігають розмноженню вірусу в організмі людини.

Утім, Буяновський наголошує, що обидва препарати не панацея. А з огляду на те, що їхню клінічну ефективність ще не доведено, наразі їх можна вважати експериментальними, додав він. Лікар підкреслив, що ці ліки призначені для профілактики важкого перебігу захворювання. Отже, вони діють як «пасивна імунізація».

Telegram Logo

Буяновський розповів, що приймання кожного препарату окремо не дало результату. Останні дані досліджень, на які він спирається, показують, що бамланівімаб і етесевімаб зменшують вірусне навантаження лише в тому разі, якщо їх приймати разом. Окремо один від одного вони не дають жодного ефекту.

Якою є ефективність цих ліків проти коронавірусу

Лікар зазначив: якщо людина вже перебуває в стадії важкого перебігу коронавірусної хвороби, то подаровані США препарати їй не допоможуть. Також ці ліки не стануть у пригоді у разі лікування коронавірусного запалення легенів. Обидва препарати спрямовані винятково на вірус і його розмноження в організмі.

Кому призначатимуть

За словами Буяновського, бамланівімаб і етесевімаб рекомендовані особам, що перебувають у групі ризику, й тим, що хворіють на коронавірус не більш як 10 діб. Йдеться про людей похилого віку з важкими супутніми захворюваннями. Лікар наголосив, що найголовніша умова – це введення препаратів не пізніше, ніж на десятий день від моменту появи перших симптомів. Якщо ввести їх пізніше, ліки, найімовірніше, не спрацюють, оскільки вірус активно поширюється клітинами тіла в перші 7-8 днів.

Лікар наголосив, що людина може вберегтися від важкого перебігу хвороби або від смерті тільки в разі щеплення проти коронавірусу.

Контекст. Раніше МОЗ придбало інші препарати для лікування коронавірусу: 2 784 флакони тоцилізумабу та 14 346 паковань ремдесивіру.

У травні австралійські вчені розробили нові ліки проти коронавірусу.

Коментарі

Всі новини