Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Як підготувати автомобіль до далекої поїздки. Поради водіям

Фото: Pixabay

Фото: Pixabay

Як підготувати авто до великої подорожі

Про те, як правильно підготувати авто до далекої дороги та де знайти все необхідне — у рекомендаціях OLX Ukraine:

1. Рівень і якість технічних рідин. Перш ніж вирушати на далеку дистанцію, обов’язково варто перевірити стан мастила, антифризу та гальмівної рідини. Насамперед варто виміряти їхній рівень і пересвідчитися, що він достатній. До того ж якщо кількість тієї чи іншої рідини в авто зменшується надто швидко, це сигнал для того, щоб заїхати в автосервіс і усунути причину несправності. В іншому разі є ризик, що проблема застане водія в дорозі. Крім того, краще запастися додатковою каністрою з моторним мастилом та іншими робочими рідинами. Їх можна придбати на АЗС чи СТО або замовити онлайн, щоб заощадити час. Так, середня вартість мастила на OLX складає 670 грн. Антифриз коштуватиме 335 грн. Каністра 20 л у середньому коштуватиме від 430 до 1 300 грн.

2. Справність двигуна та акумулятора. Найкращий варіант — за кілька тижнів до поїздки провести діагностику двигуна на наявність неполадок чи погрішностей у роботі. Якщо зробити це заздалегідь, буде достатньо часу, щоб розв'язати проблему до того, як настане час вирушати в дорогу. З-поміж можливих нюансів — потреба в заміні форсунок чи фільтрів. Водночас важливо перевірити акумулятор і підзарядити його за необхідності. Перевірити можна як самостійно, так і за допомогою фахівця. Знайти його можна на OLX у категорії «Бізнес і послуги».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

3. Діагностика підвіски та гальмівної системи. Дорожні умови не завжди є ідеальними, до того ж коли частина автошляхів постраждала від бойових дій. Тож перед подорожжю на далеку дистанцію важливо заїхати на СТО та перевірити стан підвіски, а також справність гальмівних колодок і дисків.

4. Розвал-сходження. Процедура, яку рекомендують проводити регулярно: кожні 10-15 тис. км на вітчизняних авто і до 30 тис. км на іномарках. Показанням для того, щоб зробити розвал-сходження також є нещодавній ремонт ходової частини, зміна кліренсу авто, погіршення самоповороту керма на виході з повороту та зниження стабілізації під час руху. Унаслідок діагностики вдасться підвищити стійкість і керованість автомобіля, а також знизити рівень зносу шин і збільшити економію палива.

Підписуйтесь на нас в Google News!

5. Світлові прилади та електрика. Перед поїздкою на далеку дистанцію важливо переконатися в справності та належній роботі всіх світлових приладів. Якщо давно не міняли лампи у фарах, то перед від’їздом — влучний момент це зробити. Так вони точно не перегорять, та й світло стане яскравішим. Якщо немає потреби міняти, варто взяти кілька про запас. У середньому одна LED-лампа для фар обійдеться в 400 грн (категорія «Запчастини для транспорту»). Крім того, варто перевірити стан електричних елементів: свічних дротів, роз’ємів під капотом, а також пересвідчитися в справності сигналізації.

6. Перевірка коліс. Справність коліс — один із найважливіших чинників безпечної подорожі. Перш ніж вирушати в дорогу, на шиномонтажі варто перевірити, чи не криві колісні диски, за потреби вирівняти й відбалансувати колеса, перевірити тиск у шинах. Також важливо звернути увагу на стан покришок: чи немає порізів, випуклостей, пошкоджень, чи не стертий протектор.

7. Справність системи кондиціювання. Подорож у літню пору може бути нестерпною без справної роботи кондиціонера, тож перевірка стану системи кондиціювання — теж важливий пункт під час підготовки до далекої дороги. Якщо салон недостатньо охолоджується, варто дозаправити фреон і замінити салонний фільтр.

8. Підготовка салону авто. Коли пересвідчилися, що всі системи в автомобілі працюють злагоджено й у наявності всі запасні складники, варто подбати про безпеку та комфорт у салоні: перевірити справність ременів безпеки, за необхідності обладнати машину автокріслом, перевірити справність усіх замків. Знайти автокрісло онлайн для ваги від 9 до 36 кг можна в середньому за 1 700 грн.

Нагадаємо: онлайн-покупки, крім очевидних переваг, мають і свої підводні камені у вигляді шахрайства. Яким буває шахрайство в інтернеті та як себе убезпечити, читайте за посиланням.

Коментарі

Всі новини