Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Що допоможе бізнесу повернутись в стрій — дослідження

Що допоможе бізнесу повернутись в стрій. Фото: Mike Petrucci/Unsplash

Що допоможе бізнесу повернутись в стрій. Фото: Mike Petrucci/Unsplash

Через війну, логістичні проблеми та падіння продажів лише 14% підприємств зараз працюють у тому ж режимі, що й до війни. Як наслідок, протягом перших двох місяців бойових дій майже 200 тисяч компаній та ФОПів подали заявки на пільгове оподаткування, щоб зберегти можливість працювати далі. Про це свідчать результати дослідження OLX Україна.

Війна змусила мільйони українців покинути свої домівки, а масовані ракетні атаки по мирним містам знищили приміщення складів, виробництв та логістичні маршрути. Як наслідок, підприємці постали відразу перед кількома серйозними проблемами, зокрема:

  • Війна: підприємці втратили майно, що залишилось на окупованих територіях або було знищене внаслідок бойових дій;
  • Логістика: руйнування звичних транспортних ланцюгів призвело до закриття складів та поштових відділень на окремих територіях, затримок постачання та здорожчання доставки;
  • Продукція: підприємці розпродують довоєнні запаси товарів і поки що не знають, як їх поповнити. Виготовлення продукції не завжди можливе через релокацію бізнесу, знищення складів і потужностей, міграцію або мобілізацію працівників. Крім того, сама сировина виросла в ціні, як і закордонні поставки. Тож як власне виробництво, так і експорт призведе до подорожчання товару.
  • Продажі: через міграцію та пріоритетність питань безпеки українці почали менше витрачати коштів на товари не першої необхідності. Деякі категорії продукції взагалі не мають попиту.

Скільки підприємців перестало працювати через війну?

За даними опитування, у березні кількість непрацюючих підприємців склала 16,3%; тих, хто планував працювати — 3,6%; працюючих – 80,1%. Однак вже в середині квітня до роботи повернулися 88% бізнесів, а кількість непрацюючих – зменшилась майже вдвічі. Географічно найшвидше відновлюють свою роботу бізнеси у тій частині Київської області, де не було активних бойових дій, а також у Львівській, Дніпропетровській, Одеській та Івано-Франківській областях.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Яку саме підтримку отримує український бізнес?

З першого квітня влада запровадила спрощену систему оподаткування у 2% для ФОПів та компаній з річним доходом до 10 мільярдів гривень, а також скасувала ряд перевірок. На OLX для підтримки підприємців стартує кампанія «Країна без тебе ніяк», що об’єднує ряд ініціатив, котрі допоможуть бізнесу працювати. Зокрема, знижки на розміщення нових оголошень та рекламу, безкоштовна доставка й ряд інших можливостей з розвитку бізнесу.

Коментарі

Всі новини