Facebook Pixel

Аварійність на енергоблоках українських електростанцій зросла в 2,4 раза — Держенергонагляд

Стан аварійності на енергоблоках виробників електроенергії України за 10 місяців 2021 року становив 472 відмови, що у 2,4 раза перевищує показник аналогічного торішнього періоду, коли було 194 відмови.

«Технічний стан енергоблоків виробників електричної енергії викликає занепокоєння через зростання аварійності на них й обмеження генерування електроенергії через низькі запаси палива», — йдеться в повідомленні на сайті Державної інспекції енергетичного нагляду.

Лише за жовтень 2021 року обладнання ТЕС та ТЕЦ залишалося поза роботою на сумарну встановлену потужність близько 9000 МВт.

Telegram Logo

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль доручив 9 вересня Держенергонагляду провести аудит встановлених потужностей у генеруючих компаніях.

Відповідні перевірки було проведено на ТЕС і ТЕЦ групи «ДТЕК», ПАТ «Центренерго», ПАТ «Донбасенерго», КП «Київтеплокомуненерго», ПрАТ «Харківська ТЕЦ-5», ДП «ТЕЦ-2 ЕСХАР», а також на Чернігівській і Черкаській ТЕЦ.

«За їхніми результатами складено 12 актів позапланових перевірок і видано 11 приписів із зазначенням виявлених порушень (загальна кількість яких 603) і строків їхнього усунення», – поінформувала інспекція.

Як зазначили в Держенергонагляді, головними порушеннями на ТЕС і ТЕЦ є:

  • відсутність необхідного резерву палива;
  • несвоєчасне та неякісне виконання графіків планових ремонтів;
  • порушення періодичності та тривалості виконання ремонтів;
  • невчасне придбання та неналежні постачання матеріалів, запасних частин і деталей.

Коментарі

Всі новини