Працівники АРМА виявили активи, пов'язані з нардепом Олександром Пономарьовим. Керівництво компаній Пономарьова, на думку слідства, вчиняло шахрайські оборудки на мільярди гривень.
Про це пише АРМА.
«Опрацьовуючи отриманий запит за допомогою інформаційних і довідкових систем, реєстрів та банків даних, працівники АРМА зібрали та проаналізували інформацію щодо бенефіціарних власників та підконтрольних осіб, а також наявності у їхній власності інших активів», — сказав заступник голови АРМА Павло Великоречанін.
Співробітники Управління виявлення та розшуку активів знайшли таке майно Пономарьова:

- Частки у статутному капіталі на загальну суму – 108,75 млн грн.
- Житлову нерухомість – 7 шт.
- Нежитлову нерухомість – 13 шт.
- Автомобільні транспортні засоби – 8 одиниць.
- Великовантажні транспортні засоби – 53 одиниці.
- Земельні ділянки – 8 шт.
- Морський та річковий транспорт – 1 шт.
- Сільськогосподарську техніку – 8 шт.
За словами Павла Великоречаніна, Агентство паралельно виявляє та розшукує закордонні активи, якими володіють спільники Пономарьова. АРМА вже передало отримані дані до БЕБ. Останнє планує накласти арешт на активи та їх конфіскувати у дохід держави.
У чому підозрюють нардепа від ОПЗЖ Пономарьова
24 липня 2023 року Генпрокуратура та ДБР оголосили підозру нардепу. ДБР вважає, що Пономарьов у перший же день повномасштабного вторгнення рф поїхав з Києва до окупованого Бердянська. Метою переїзду було збереження власних статків та підприємств, що розташовувались в окупованому місті. Заради цього нардеп почав співпрацю з російськими окупантами. Зокрема фірми Пономарьова наразі забезпечують окупантів харчуванням та пально-мастильними матеріалами. Також місцеві ЗМІ, які перебували у його орбіті впливу, транслюють проросійські наративи та пропаганду, вводячи в оману населення Бердянська. У разі доведення вини Пономарьову загрожує до 15 років в'язниці.
Що відомо про Олександра Пономарьова
У політиці Пономарьов понад 20 років. З 2002 по 2006 та у 2010-2012 роках він був депутатом Запорізької облради від Соціалістичної партії. 2012 року був обраний до Верховної Ради України як самовисуванець, де й сидить досі. За свої три каденції встиг змінити безліч фракцій – спочатку Партію регіонів, де успішно проголосував за диктаторські закони, потім «За мир та стабільність», у 2015-2019 роках. — «Воля Народу», а потім «ОПЗЖ». Однак, за словами журналістів, бізнес не покинув, а пов'язані з ним фірми продовжують отримувати багатомільйонні підряди по всій країні.
Олександр Пономарьов є власником низки бізнесів у Бердянську. Зокрема, через родичів він володіє підприємствами «Бердянські жниварки», «Азмол» і «НВП Агрінол», низкою курортів та місцевих ЗМІ.
Багато хто з них потрапляв у корупційні історії. Так, пов'язаний з нардепом «Торговий дім Агрінол» звинувачують у дачі хабаря у розмірі 1,49 мільйона гривень для перемоги на тендерах з постачання моторної олії для армії.
Іншу фірму з орбіти ПП «Курорті Приазов’я» слідчі Нацполіції звинувачують у шахрайстві на путівках для оздоровлення дітей за бюджетні кошти. Через війну діти відпочивали у значно гірших умовах, ніж передбачено договорами.
Нагадаємо, що ДБР передало до суду матеріали розслідування щодо підозрюваного в державній зраді колишнього народного депутата України від забороненої партії ОПЗЖ Олега Волошина.