Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Рада хоче заборонити проросійським депутатам балотуватися знову

Рада хоче заборонити проросійським депутатам можливість балотуватись знов. Фото: acmc.ua

Рада хоче заборонити проросійським депутатам можливість балотуватись знов. Фото: acmc.ua

Обмежити пасивне виборче право (право обиратися) для депутатів від проросійських партій у майбутньому – мета законопроєкту №9081-1, який було зареєстровано у Верховній Раді 7 березня.

Законопроєкт № 9081-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо обмеження участі в управлінні державою осіб, пов’язаних із політичними партіями, діяльність яких заборонена відповідно до закону» став уже другим щодо заборонених партій, прокоментував один зі співавторів народний депутат Віталій Безгін.

Проєкт пропонує заборонити право балотуватися всім, хто був депутатом або членом заборонених проросійських партій до 19 лютого 2014 року, тобто початку відкритої агресії рф проти України. Автори законопроєкту пропонують поширити заборону на вибори депутатів усіх рівнів, а також на посади президента, членів Кабінету міністрів і державних службовців категорії А.

Quote«Це унеможливлює опцію для регіоналів, що відсиджувалися протягом останніх років, обратися в майбутньому. Щоб умовний Юрій Бойко не мав опції та мрій навіть балотуватися в президенти», — коментує Безгін.

Йдеться про членів заборонених партій і про тих, хто входив до фракцій таких партій — «щоб не випали представники, які обиралися самовисуванцями, а потім перейшли до проросійської фракції».

Законопроєкт передбачає внесення змін до Виборчого кодексу, законів «Про державну службу» та «Про Центральну виборчу комісію».

Контекст. У травні 2022 року Рада заборонила діяльність проросійських партій в Україні. У червні Восьмий апеляційний адмінсуд Львова заборонив діяльність «Опозиційного блоку», партії «Соціалісти», партії Шарія, а також партій «Справедливість і розвиток», «Наші», «Держава», «Блок Володимира Сальдо», «Соціалістична партія України» та «Ліва опозиція». «Партію регіонів» заборонили тільки в лютому 2023 року.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини