Восьмий апеляційний адміністративний суд м. Львів ухвалив рішення заборонити діяльність партії «Опозиційний блок», одним з основних лідерів якої є Борис Колесніков. Згідно з ним, усе майно, що належить партії, її осередкам і структурним утворенням, переходить у власність держави, пише рух «Чесно».
Згідно зі скан-копією судового рішення, партія має змогу у відведений строк – упродовж 20 днів — подати апеляційну скаргу до Верховного Суду.
Експерт «Чесно» Ігор Фещенко розповів, що хоча засідання й було відритим, журналістів туди не допустили. За його словами, це зробили без жодних роз'яснень. З огляду на цей факт мотивація заборони «Опозиційного блоку» стане відомою тільки після опублікування документа на сайтах Мін’юсту та Верховної Ради.
За словами Фещенка, засідання тривало приблизно півтори години, до зали суду йому потрапити не вдалося. Він вважає, що судова заборона навряд чи дасть очікуваний результат.
«Заборона партій сама собою не дасть нам бажаного результату. Ми знаємо про те, що вже забороняли Компартію, далі в нас припинила роботу Партія регіонів. І багато хто перейшов або в «Опоблок», або в ОПЗЖ, або до інших проросійських партій. Ми це питання досліджували. Політики із зазначених політсил і далі працюють, створюють нові партії. Прокуратура розслідує понад 2 тис. фактів держзради, і лише 18% із них направлено до суду», — пояснив свою позицію Фещенко.
Контекст. У березні Рада нацбезпеки та оборони України тимчасово зупинила діяльність ОПЗЖ і ще десяти політичних партій, пов'язаних із росією.
Тоді, окрім ОПЗЖ, у чорному списку РНБО опинилися «Партія Шарія», «Наші», «Опозиційний блок», «Ліва опозиція», «Союз лівих сил», «Держава», Прогресивна соціалістична партія України, Соціалістична партія України, партія «Соціалісти», «Блок Володимира Сальдо».