Facebook Pixel

Крадіжка 716 млн грн Укренерго: Апеляція ВАКС зменшила заставу адвокату Носову в 10 разів

13 червня Апеляційна палата ВАКС зменшила заставу ексадвокату юридичної фірми Miller Олексію Носову з 12 млн до 1,2 млн грн. Останнього підозрюють у хабарі НАБУ.

Про це пише Апеляція ВАКС.

Хабар НАБУ у $200 тис.: деталі справи

5 червня НАБУ і САП затримали ексадвоката юридичної фірми Miller Олексія Носова. За версією слідства, останній намагався передати $200 тис. хабаря детективу НАБУ та прокурору САП. За даними слідства, Носов пропонував $200 тис. хабаря детективу НАБУ та прокурору САП за передачу справи до інших правоохоронних органів.

Хабар НАБУ у $200 тис.: реакція юридичної фірми Miller

Фірма Miller підтвердила, що їх співробітник намагався дати хабар детективу НАБУ та прокурору САП. Також компанія обіцяє звільнити Носова:

Quote«Ми в стані шоку. Сьогодні відбулися слідчі дії стосовно одного з адвокатів нашої компанії, Олексія Носова, за підозрою в нібито пропозиції неправомірної вигоди працівнику НАБУ в межах справи одного з клієнтів.
QuoteМи будуємо свою компанію на принципах чесності у відносинах з клієнтами та державою. У нашій команді не просто не прийнято порушувати закон, виконуючи професійні обов'язки, це — недопустимо та суперечить усім цінностям, принципам, стандартам та практикам роботи компанії. Ми не підозрювали та не очікували такого від члена нашої команди навіть на рівні слідчої версії.
QuoteТому за рішенням команди компанія розриває будь-які відносини з Олексієм Носовим, відповідні юридичні дії ми реалізуємо в найближчий час, коли Олексій буде на звʼязку. Ми докладаємо всіх зусиль для встановлення істини та сприятимемо офіційному розслідуванню.
QuoteНаші адвокати, представники та члени команди не можуть і не будуть виступати захисниками підозрюваного ані публічно, ані у межах кримінального провадження.
QuoteПрозорість, комплаєнтність, законність та відкритість завжди були найвищими цінностями нашої команди. Належність до професії адвоката — не привілей, а обов'язок слідувати цінностям та берегти репутацію. Ми за чесні та рівні правила для всіх».

Крадіжка 716 млн грн Укренерго: деталі справи

За версією слідства, у березні 2022 року ТОВ «Юнайтед Енерджі», попри наявні борги, закупило електроенергію у «Укренерго». Гарантом нової оплати виступив комерційний банк, який видав банківську гарантію на суму 1,85 млрд грн.

Потім електроенергію ТОВ продало на ринку, а отримані прибутки вивело за кордон. Гроші «Укренерго» не отримало, а коли спробувало звернутися до банку-гаранта, отримало відмову. Сума збитків становила 716 млн грн.

Правоохоронці наклали арешт на 700 млн грн на рахунки компаній, причетних до схеми. 24 січня 2024 року Вищий антикорупційний суд заочно заарештував бізнес-партнера Ігоря Коломойського Михайла Кіпермана. 15 лютого Апеляційна палата ВАКС взяла під арешт керівника ТОВ «Юнайтед Енерджі» Андрія Короткевича-Лещенко. 5 березня НАБУ спрямувало до ВАКС справу проти ТОВ «Юнайтед Енерджі», пов’язану з бізнесменом Ігорем Коломойським.

Які ще карні справи відкриті проти фірми Коломойського ТОВ «Юнайтед Енерджі»

4 травня 2023 року САП завершила розслідування щодо колишнього гендиректора відокремленого підрозділу «Енергоатом-Трейдинг» ДП «НАЕК «Енергоатом». Його звинувачують у змові з ТОВ «Юнайтед Енерджі». Останнє у 2020 році на аукціоні отримало електроенергію за зниженою ціною – 1,1 тис. грн за 1 МВт*год. Хоча інші учасники пропонували до 1,3 тис. грн за 1 МВт*год. За висновками слідства, «Енергоатом» втратив 93,76 млн грн прибутку.

Так, НАБУ підозрює високопосадовців «Енергоатому» та ТОВ «Юнайтед Енерджі» в заподіянні збитків державі на 4,35 млрд грн через продаж великих обсягів електроенергії за заниженою ціною та фальсифікацію результатів конкурсу в серпні — грудні 2020 року. Це відбувалося через дискримінаційні умови: швидка організація аукціону; великий обсяг електроенергії, виставлений одним нероздільним лотом на продаж (не всім стільки треба), та гроші, які має внести покупець як гарантію (а це майже 1 млрд грн) — усе це «відсікає» конкурентів, адже виконати такі умови до снаги далеко не всім. За даними «Схем», більшість із 12,8 млн МВт*год. електроенергії фірма Коломойського використала для майнінгу криптовалюти. До того ж у червні 2020 року, до початку аукціонів, представників «Привату» неодноразово бачили в «Енергоатомі».

25 жовтня 2023 року НАБУ і САП завершили досудове розслідування за підозрою трьох осіб ТОВ «Юнайтед Енерджі» у завданні понад 176 млн грн збитків «Центренерго». Слідство встановило, що у 2020 році ПАТ «Центренерго» уклало угоди про продаж електроенергії ТОВ «Юнайтед Енерджі» — переможцю аукціонів. Через невідбір законтрактованої за цими угодами електроенергії компанія-переможець мала сплатити штраф. Аби цього уникнути, з ПАТ заднім числом уклали додаткові угоди: виключили з основних угод положення про дозволені межі відхилення у розмірі 5% від договірного обсягу відібрання електроенергії.

Подякувати 🎉