Facebook Pixel

Крадіжка 716 млн грн Укренерго: ВАКС призначив 12 млн грн застави адвокату Носову

ВАКС призначив 12 млн грн застави без арешту ексадвокату Miller Олексію Носову. Його підозрюють у спробі надання $200 тис. хабаря НАБУ і САП.

Про це пише Олег Новіков.

Суд зобов'язав Носова не відлучатися з Києва та області, здати закордонні паспорти та носити електронний браслет.

Хабар НАБУ у $200 тис.: деталі справи

За даними слідства, Носов, який представляв інтереси голови правління банку «Альянс» Юлії Фролової, пропонував $200 тис. хабаря детективу НАБУ та прокурору САП. Носов та Фролова хотіли передати справу з НАБУ до Нацполіції. Носов встиг передати 100 тис. дол. прокурору САП.

Quote«Захист стверджував, що саме Петренко підбурював Носова до хабарництва. Нібито за його ініціативи відбувалися зустрічі. Водночас прокурор САП заперечував і зачитав листування, яке починалося саме з повідомлення Носова з інформацією «що він на місці» і з пропозицією зустрічі. На думку захисту, підозра необґрунтована. Саме Петренко був підбурювачем, а Носов нікому не пропонував хабаря», — йдеться у повідомленні.

Хабар НАБУ у $200 тис.: реакція юридичної фірми Miller

Фірма Miller підтвердила, що їх співробітник намагався дати хабар детективу НАБУ та прокурору САП. Також компанія обіцяє звільнити Носова.

Крадіжка 716 млн грн Укренерго: деталі справи

За версією слідства, у березні 2022 року ТОВ «Юнайтед Енерджі», попри наявні борги, закупило електроенергію у «Укренерго». Гарантом нової оплати виступив комерційний банк, який видав банківську гарантію на суму 1,85 млрд грн.

Потім електроенергію ТОВ продало на ринку, а отримані прибутки вивело за кордон. Гроші «Укренерго» не отримало, а коли спробувало звернутися до банку-гаранта, отримало відмову. Сума збитків становила 716 млн грн.

Правоохоронці наклали арешт на 700 млн грн на рахунки компаній, причетних до схеми. 24 січня 2024 року Вищий антикорупційний суд заочно заарештував бізнес-партнера Ігоря Коломойського Михайла Кіпермана. 15 лютого Апеляційна палата ВАКС взяла під арешт керівника ТОВ «Юнайтед Енерджі» Андрія Короткевича-Лещенко. 5 березня НАБУ спрямувало до ВАКС справу проти ТОВ «Юнайтед Енерджі», пов’язану з бізнесменом Ігорем Коломойським.

Які ще карні справи відкриті проти фірми Коломойського ТОВ «Юнайтед Енерджі»

4 травня 2023 року САП завершила розслідування щодо колишнього гендиректора відокремленого підрозділу «Енергоатом-Трейдинг» ДП «НАЕК «Енергоатом». Його звинувачують у змові з ТОВ «Юнайтед Енерджі». Останнє у 2020 році на аукціоні отримало електроенергію за зниженою ціною – 1,1 тис. грн за 1 МВт*год. Хоча інші учасники пропонували до 1,3 тис. грн за 1 МВт*год. За висновками слідства, «Енергоатом» втратив 93,76 млн грн прибутку.

Так, НАБУ підозрює високопосадовців «Енергоатому» та ТОВ «Юнайтед Енерджі» в заподіянні збитків державі на 4,35 млрд грн через продаж великих обсягів електроенергії за заниженою ціною та фальсифікацію результатів конкурсу в серпні — грудні 2020 року. Це відбувалося через дискримінаційні умови: швидка організація аукціону; великий обсяг електроенергії, виставлений одним нероздільним лотом на продаж (не всім стільки треба), та гроші, які має внести покупець як гарантію (а це майже 1 млрд грн) — усе це «відсікає» конкурентів, адже виконати такі умови до снаги далеко не всім. За даними «Схем», більшість із 12,8 млн МВт*год. електроенергії фірма Коломойського використала для майнінгу криптовалюти. До того ж у червні 2020 року, до початку аукціонів, представників «Привату» неодноразово бачили в «Енергоатомі».

25 жовтня 2023 року НАБУ і САП завершили досудове розслідування за підозрою трьох осіб ТОВ «Юнайтед Енерджі» у завданні понад 176 млн грн збитків «Центренерго». Слідство встановило, що у 2020 році ПАТ «Центренерго» уклало угоди про продаж електроенергії ТОВ «Юнайтед Енерджі» — переможцю аукціонів. Через невідбір законтрактованої за цими угодами електроенергії компанія-переможець мала сплатити штраф. Аби цього уникнути, з ПАТ заднім числом уклали додаткові угоди: виключили з основних угод положення про дозволені межі відхилення у розмірі 5% від договірного обсягу відібрання електроенергії.Подякувати 🎉