Facebook Pixel

Україна вироблятиме власне ядерне паливо

У 2023 році «Енергоатом» планує запустити промислове виробництво хвостовиків для паливних касет, а до 2026 року – повний цикл виробництва ядерного палива. Про це пише пресслужба Міненерго.

Проєкт реалізується НАЕК «Енергоатом» у рамках співпраці з американською компанією Westinghouse. Згідно з ним, Україна вже розпочала виробництво складників паливних блоків ВВЕР-1000. У 2023 році «Енергоатом» планує завершити ліцензування та вийти на промислове виробництво хвостовиків, а 2024 року — на промислове виробництво голівок для паливних касет. Зазначені компоненти використовуватимуться для виробництва ядерного палива для потреб «Енергоатому» на підприємстві Westinghouse в місті Вестерос у Швеції.

Згодом держкомпанія планує продавати ядерне паливо й у країни Європи.

Quote«На жаль, багато європейських країн залишаються залежними від російських ядерних технологій. Водночас Україна, відмовившись від російського ядерного палива, перевела свої атомні енергоблоки на ядерне паливо американського виробника Westinghouse. Здійснити такий перехід також виявили бажання Чехія, Словаччина, Фінляндія, Болгарія. І в перспективі Україна може стати постачальником ядерного палива для цих країн», — зазначив міністр енергетики Герман Галущенко.

Нагадаємо, що НАЕК «Енергоатом» закуповуватиме уран для своїх станцій у канадської компанії Cameco.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉