Facebook Pixel

Апеляційний суд зобов'язав Нацбанк поновити роботу банку «Союз»

Шостий апеляційний адмінсуд залишив чинним рішення суду першої інстанції від 6 листопада минулого року щодо відновлення роботи банку «Союз» на прохання акціонера банку Сергія Дядечка. Однак у Нацбанку зазначили, що регулятор подасть касаційну скаргу після отримання повного тексту рішення.

Як повідомив Нацбанк (НБУ), це вже третє коло розгляду справи банку «Союз». НБУ вивів банк з ринку ще у березні 2016 року через порушення законодавства з фінмоніторингу.

Однак акціонер банку Сергій Дядечко не погодився з рішенням регулятора та звернувся з позовом до Нацбанку та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Дядечко просив зобов’язати НБУ відновити функціонування банку та скасувати рішення про виведення банку з ринку.

Telegram Logo

Водночас суди першої та апеляційної інстанцій ухвалили рішення про незаконне виведення банку з ринку.

Контекст. Нацбанк відносить банк «Союз» до так званих «зомбі-банків». «Зомбі-банк» — це банк, закритий регулятором через структурні проблеми, накопичені після кризи 2008-2009 років. Накопичення невирішених проблем впродовж наступних років та поглиблення їх з початку кризи 2014 року стало причиною виведення банку з ринку.

Окружний адміністративний суд Києва 6 листопада задовольнив позов акціонера банку «Союз» Сергія Дядечка та визнав незаконними рішення НБУ про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.

Правління НБУ 15 березня 2016 року ухвалило постанову про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку «Союз». Головною причиною названо систематичні порушення банком законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом.

Дядечко в березні 2016 року звернувся з позовом до Національного банку та Фонду гарантування вкладів, у якому просив визнати протиправними дії відповідачів та зобов'язати Нацбанк відновити діяльність банку. За цим позовом вже було ухвалено декілька рішень різними судами, включно з Верховним Судом.

НБУ неодноразово заявляв, що законодавством не передбачений механізм відновлення діяльності банку, за рішенням суду зокрема.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини