Facebook Pixel

Апеляційна палата ВАКС підтвердила вирок колишньому топменеджеру «СхідГЗК»

30 травня Апеляційна палата залишила чинним вирок ВАКС щодо колишнього заступника генерального директора «СхідГЗК». Згідно з рішенням суду, його та екскерівника приватної компанії засуджено до 9 і 8 років позбавлення волі.

Про це пише пресслужба САП.

Ухвала Апеляційної палати ВАКС набирає чинності з моменту проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду протягом трьох місяців.

За що засудили ексзаступника директора «СхідГЗК»

На початку 2015 року ДП «СхідГЗК» уклало з приватною компанією договір на постачання сірки для видобутку урану. Однак одразу після цього керівник приватного підприємства уклав із порушенням вимог закону низку додаткових угод із заступником гендиректора ДП «СхідГЗК».

Згідно з ними вартість одиниці сірки суттєво збільшувалася й одночасно зменшувався її обсяг. Як наслідок, підприємство зазнало збитків на суму понад 25 млн грн.

За вироком суду колишньому заступнику гендиректора «СхідГЗК» призначено покарання у вигляді 9 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади на строк 3 роки та конфіскацією всього належного йому майна. Керівника приватної компанії засуджено до 8 років позбавлення волі з конфіскацією.

Також судом конфісковано понад 20,85 млн грн, які приватне товариство одержало від ДП «СхідГЗК».

Зараз засуджені перебувають за кордоном.

Східний гірничо-збагачувальний комбінат — державне підприємство, один із 28 уранодобувних центрів світу з часткою 2% світового видобутку. Є найбільшим у Європі. Основна продукція комбінату – концентрат природного урану. Східний ГЗК забезпечує до 40% потреб українських АЕС в урані.

Східний ГЗК було створено в 1951 році. Об'єкти підприємства розташовано в Дніпропетровській і Кіровоградській областях із центральним офісом у м. Жовті Води.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉