Facebook Pixel

Апеляція ВАКС закрила усі справи проти Коломойського

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду стала на сторону Ігоря Коломойського та закрила усі справи НАБУ проти олігарха. До такого висновку судді дійшли, пославшись на «правки Лозового».

Про це пише ЦПК.

Так, апеляція скасувала заставу і закрила провадження стосовно підозрюваної Конопкіної, а також закрила провадження за клопотаннями про «запобіжки» підозрюваним Луговому та Якименко.

Також апеляція залишила чинним рішення стосовно закриття проваджень за клопотаннями щодо арешту майна усіх шести підозрюваних: Коломойського, Дубілета, Шмальченко, Лугового, Якименко та Конопкіної.

До того Апеляційна палата ВАКС відмінила арешт активів Ігоря Коломойського.

Однак ще залишилася справа Служба безпеки України, Бюро економічної безпеки та Офісу Генерального прокурора проти олігарха за підозрою у заволодінні 5,8 млрд грн ПриватБанку.

У чому Коломойського звинувачувало НАБУ

7 вересня Детективи НАБУ за погодження керівника САП повідомили колишньому кінцевому бенефіціарному власнику ПАТ КБ «ПриватБанк» та п’ятьом членам організованої ним групи про підозру у заволодінні коштами банку на суму понад 9,2 млрд грн.

Слідство встановило, що у січні-березні 2015 року Ігор Коломойський, кінцевий бенефіціар банку, на той момент голова Дніпропетровської обласної держадміністрації, розробив план заволодіння коштами ПАТ КБ «ПриватБанк» з метою подальшого фінансування підконтрольної офшорної компанії та збільшення власної частки у статутному капіталі банку.

Для цього банк штучно зобов’язали виплатити вказаній підконтрольній компанії понад 9,2 млрд грн під приводом нібито зворотного викупу власних облігацій за завищеною вартістю.

НАБУ кваліфікувало дії підозрюваних за статтями 191, 209, 366 Кримінального кодексу України. Директора департаменту міжбанківського дилінгу банку було затримано за ст. 208 КПК.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉