Facebook Pixel

«Антонов» побудує п'ять пасажирських літаків для «Українських національних авіаліній»

Міністерство інфраструктури України та держконцерн «Укроборонпром» підписали меморандум про будівництво п'яти пасажирських літаків для новоствореного авіаперевізника «Українські національні авіалінії».

Машини збудує держпідприємство «Антонов», яке входить до структури «Укроборонпрому», повідомляє Укрінформ.

«Коли ми планували українського національного перевізника, це для стимулювання нашої авіагалузі. Україна – одна з небагатьох країн, яка вміє будувати літаки, має технології, виробництво, людей. Бракувало лише державних замовлень. І зараз ми починаємо це робити для цивільної авіації», — сказав міністр інфраструктури Олександр Кубраков під час церемонії підписання меморандуму.

Він додав, що вже в першому чи другому кварталі наступного року буде підписано безпосередні контракти з «Антоновим».

Згідно з меморандумом «Антонов» протягом трьох років побудує п'ять пасажирських літаків Ан-158 на 99 місць.

За словами генерального директора «Укроборонпрому» Юрія Гусєва, держпідприємство планує побудувати перший літак за 1 рік.

Кубраков зазначив, що пасажирські літаки вітчизняного виробництва використовуватимуться на регіональних рейсах Україною, а також на міжнародних рейсах на короткі відстані.

Раніше Міністерство інфраструктури України на форумі «Велике будівництво: Авіація. Туризм» 25 листопада підписало меморандум із компанією Airbus про наміри співпраці щодо створення національного перевізника UNA.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉