Facebook Pixel

Ukrainian national airlines. В Україні з'явиться незалежний національний авіаперевізник

Зеленський анонсував створення державної авіакомпанії. Фото: ОП

Зеленський анонсував створення державної авіакомпанії. Фото: ОП

Президент Володимир Зеленський анонсував появу в Україні державної авіакомпанії під робочою назвою Ukrainian national airlines (Українські національні авіалінії). Глава держави під час форуму «Велике будівництво: Авіація. Туризм» повідомив, що процес її створення вже офіційно розпочався.

Ми готові інвестувати у повітряний флот, навантажувати українських виробників і залучати світових лідерів до об'єднаних проєктів в авіабудівництві. Ми підтверджуємо економічну доцільність проєкту національного перевізника від наших французьких консультантів… Це буде наш національний незалежний авіаперевізник, незалежний від будь-яких інших груп

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

Президент України

Він також розповів, що нині Україна веде переговори з західними партнерами для створення в країні сучасного авіаційного хабу для модернізації пасажирських літаків у вантажні.

Під час заходу Мінінфраструктури підписало з компанією Airbus меморандум про співпрацю. Як повідомляє «Інтерфакс-Україна», документом передбачається можливість лізингу / купівлі:

  • 6 малих вузькофюзеляжних літаків (типу А220);
  • 12 середніх вузькофюзеляжних літаків (типу А320/А321):
  • 4 широкофюзеляжних літаків (типу А330/350).
Telegram Logo

Контекст. Про створення державного авіаперевізника Зеленський говорив ще у квітні 2020 року.

У липні прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що уряд уже розробив концепцію майбутнього державного українського авіаперевізника.

24 листопада Шмигаль дав доручення Мінінфраструктури знизити ціни на авіаквитки в межах України.

У грудні президент доручив Кабміну України опрацювати питання щодо створення 2021 року державної авіакомпанії, який використовуватиме літаки «Антонова».

Коментарі

Всі новини