АМКУ дозволив Сергію Тігіпку купити «Промінвестбанк»

Антимонопольний комітет України (АМКУ) дозволив офшору Luregio Limited, яким володіє Сергій Тігіпко через «Фінансову компанію «Фортіфай», придбати «Промінвестбанк».

Відповідне рішення комітет прийняв на засіданні 8 жовтня, повідомляє інформагентство «Інтерфакс-Україна».

У грудні 2019 року АМКУ надав дозвіл кіпрській TAS Overseas Investments Limited, основним акціонером якої є Сергій Тігіпко, на покупку більш 50% акцій Luregio Limited.

Telegram Logo

«Фортіфай» в березні стала переможцем аукціону з примусового продажу державними виконавцями 99,77% акцій «Промінвестбанку». Операція була здійснена через закрите акціонерне товариство «Альтана кпітала» (раніше «Керамет Інвест») — фінансового борокера СКМ Ріната Ахметова. При цьому «Фортіфай» нещодавно змінила власників.

З моменту створення «Фортіфай» нею по черзі володіли то Сергій Фаткуллін, приятель Олега Попова, гендиректора СКМ, і колишній директор з розвитку нових напрямків бізнесу СКМ — Микола Нестеренко.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Зараз же бенефіціарами цієї ФК вказані дві помічниці народного депутата Олега Дунди з фракції «Слуга народу». До обрання в парламент Дунда був директором товариства з обмеженою відповідальністю «А.В.С.», пов'язаного з групою «Приват». При цьому в 2001-2007 роках Олег Дунда працював в «Приватбанку».

Серед засновників «А.В.С.» фігурує одна з «приватівських» структур — КУА «Фінансовий капітал». У травні 2018 року його отримала рішення Арбітражного суду Гааги (Нідерланди) про стягнення $159 млн з Росії в якості компенсації за нерухоме майно, експропріює в Криму.

Саме в рамках виконавчого провадження з виконання березневого судового рішення і відбувся аукціон з продажу 99,77% акцій «Промінвестбанку».

Олег Дунда також відомий тим, що подав більше 1650 поправок до так званого «антіколомойскому» закону. Закон був покликаний запобігти можливості повернення «Приватбанку» під контроль колишніх власників і на його прийнятті наполягав МВФ.

Контекст. Пакет акцій «Промінвестбанку» в розмірі 99,77% був проданий 4 березня 2020 на рамках виконавчого виробництва на торгах фондової біржі ПФТС за 268,71 млн грн при стартовій ціні 266,05 млн грн. Біржа не розкриває покупця.

Російська держкорпорація «ВЕБ.РФ», яка володіла «Промінвестбанком», заявила, що продаж акцій на біржі порушує заборону Стокгольмського арбітражу. У зв'язку з цим ВЕБ має намір стягнути зарубіжні активи України для покриття збитків.

У травні 2019 року держвиконавець на вимогу пов'язаних з групою «Приват» структур наклав арешт на 99,77% акцій «Промінвестбанку». Після цього були зроблені неодноразові спроби примусово продати ці акції на аукціоні в інтересах «Привату», але безрезультатно.

За цей час «Промінвестбанк» припинив обслуговування рахунків фізосіб і закрив в 2019 році все відділення в Україні, залишивши лише одне в Києві.

Після арешту акцій банку ВЕБ подав позов в Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма проти України на суму понад 200 млн євро.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини