Промінвестбанк вирішив припинити роботу з фізособами

Фото: УНІАН

Фото: УНІАН

«Дочка» російського Внєшекономбанку (ВЕБ) — Промінвестбанк – вирішив припинити обслуговування платіжних карток Visa з 11 листопада, а MasterCard – з 1 грудня. Фінустанова також інтенсивно закриває свої офіси та скорочує зобов'язання перед клієнтами, пише «Коммерсантъ».

У пресслужбі ВЕБу виданню повідомили, що «банк поступово припиняє свою діяльність через тиск Нацбанку. Останній хоче, щоб фінустанови з російським капіталом розрахувалися з кредиторами, здали свою ліцензію та пішли з українського ринку».

Quote«Промінвестбанк до 1 липня 2020 року планує повністю погасити зобов'язання перед кредиторами, скоротити офіси до одного і персонал до 200 осіб»,— повідомили у ВЕБі.

Контекст

  • Наприкінці весни 2018 року Третейський суд у Гаазі ухвалив рішення, що Росія повинна виплатити українським компаніям $159 млн за збитки, спричинені анексією Криму.
  • Восени минулого року Апеляційний суд Києва арештував акції дочірніх структур всіх російських держбанків, зокрема Промінвестбанку. Предметом судового розгляду стала заява про забезпечення позову ряду пов'язаних з бізнесменом Ігорем Коломойським компаній, які мали активи в Криму. Йдеться про визнання та виконання рішення Міжнародного арбітражу в Гаазі щодо стягнення з РФ компенсації за анексоване нерухоме майно.
  • Верховний Суд України забороняв виконавчій службі звертати стягнення на цінні папери, що належать «ВЕБ.РФ», за вимогами групи «Еверест».
  • Після цього в червні «ВЕБ.РФ» повідомив, що подав до Арбітражного суду Стокгольма позов до України через порушення положень міжурядової угоди про заохочення та взаємний захист інвестицій з Росії 1998 року.
  • ВЕБ вважає незаконним продаж акцій Промінвестбанку на торгах. Тому рекомендує всім потенційним учасникам аукціону утриматися, щоб уникнути в майбутньому судових розглядів. А Нацбанк стверджує, що потенційні покупці фінустанови зобов'язані спочатку отримати схвалення регулятора.
  • А у вересні цього року Верховний Суд дозволив продати Промінвестбанк.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Кожна десята компанія Польщі запланувала взяти у найм українця

Польські компанії все більше розраховують на робочу силу з України, на це розраховує кожна десята фірма.

Київський метрополітен введе обмеження з 1 червня

Адміністрація Київського метрополітену введе обмеження на прохід в станції з 1 червня для дотримання соціальної дистанції.

Українці істотно скоротили споживання імпортних товарів — НБУ

Значне скорочення імпорту призвело до утворення профіциту поточного рахунку, який в січні-квітні 2020 року склав $1,8 млрд, в порівнянні з дефіцитом $242 млн за аналогічний період минулого року.