Facebook Pixel

НБУ назвав умови продажу російського Промінвестбанку

Потенційні покупці української «дочки» російського ВЕБу — Промінвестбанку — зобов'язані спочатку отримати схвалення Нацбанку України.

У разі, якщо цоьго зроблено не буде, покупець буде позбавлений права голосу і оштрафований, повідомили в прес-службі НБУ у відповідь на запит агентства «Інтерфакс-Україна».

Крім того, структуру власності в такому випадку можуть визнати непрозорою. А це вже може стати причиною для віднесення банку до проблемних та його ліквідації.

Telegram Logo

«Національний банк не втручається у договірні процеси купівлі-продажу акцій банків. При цьому існують легальні механізми для виконання норм законодавства», — додали в НБУ.

Минулого тижня Промінвестбанк виставили на продаж на аукціоні за стартовою ціною в 532 млн грн (близько $20,6 млн).

У ВЕБі вважають, що примусовий продаж їх української «дочки» «суперечить не лише міжнародному праву, але і законодавству України, яке не дозволяє залучати ВЕБ до відповідальності за боргами РФ». Російський держбанк попередив потенційних покупців про «несприятливі наслідки у вигляді судових розглядів і подальших збитків у разі, якщо акції банку будуть придбані через аукціон в Україні, а не безпосередньо — у російського власника.

Контекст

  • Історія стягнення акцій Промінвестбанку почалася наприкінці весни минулого року. Третейський суд у Гаазі вирішив, що Росія повинна віддати українським компаніям $159 млн за збитки, спричинені анексією Криму.
  • Раніше Верховний суд України забороняв виконавчій службі звертати стягнення на цінні папери, які належать ВЭБу, за вимогами групи «Еверест».
  • Після цього в червні ВЭБ повідомив, що подав до Арбітражного суду Стокгольма позов до України через порушення положень міжурядової угоди про заохочення і взаємний захист інвестицій з РФ 1998 року.

Коментарі

Всі новини