Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Amazon оштрафовано антимонопольною службою Італії на $1,2 млрд

Amazon.com Inc. оштрафовано на суму понад 1,1 млрд євро ($1,2 млрд) під час італійського антимонопольного розслідування, у якому роздрібний гігант звинувачувався в зловживанні домінантним становищем на ринку.

Це один із найбільших штрафів, накладених європейським регулятором. У компанії заявили, що оскаржуватимуть рішення, повідомляє Barrons.

«Amazon посідає домінантне становище на італійському ринку посередницьких послуг на торгових майданчиках, які компанія використовувала для того, щоб сприяти впровадженню своєї власної логістичної послуги — Fulfillment by Amazon (FBA) — продавцями, що працюють на Amazon.it, на шкоду логістичним послугам, які пропонують оператори-конкуренти, а також для зміцнення свого власного домінантного становища», — йдеться в заяві AGCM, італійського антимонопольного органу, на його вебсайті.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

В Amazon заявили, що «категорично не згодні» з рішенням італійського антимонопольного органу.

«Більш як половина всіх річних продажів Amazon в Італії припадає на підприємства малого та середнього бізнесу, і їхній успіх лежить в основі нашої бізнес-моделі. Малий і середній бізнес має кілька каналів для продажу своїх продуктів — як в інтернеті, так і в автономному режимі. Amazon — лише один із таких варіантів.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Акції Amazon впали на 0,3% — до $3 514 за штуку на премаркеті 9 грудня. Цього року акції зросли на 8%, що набагато нижче за понад 25% приросту індексу S&P 500.

Тиск європейських регуляторів на біг тех

Європейські регулювальні органи посилили тиск щодо великих технологічних компаній. Віцепрезидентка Європейської комісії Маргрет Вестагер була в авангарді цих зусиль упродовж більшої частини останнього десятиліття.

Наприкінці жовтня 2021 року Amazon повідомила про невтішний прибуток за III квартал і про слабші, ніж очікувалося, прогнози на IV квартал.

На результати компанії вплинула низка чинників. Це зниження продажів під час пандемії, дефіцит продуктів, що триває, вищі витрати на заробітну плату, збільшення транспортних витрат і подальші інвестиції у фулфілмент-операції компанії.

Влітку Європейський Союз наклав на Amazon штраф у розмірі 746 млн євро за порушення правил ЄС щодо конфіденційності даних.

На початку листопада 2021 року Alphabet Google програла апеляцію на знакове європейське антимонопольне рішення про накладення штрафу в розмірі $2,8 млрд.

У 2020 році французькі антимонопольні органи оштрафували Apple на $1,2 млрд за антиконкурентну поведінку.

Коментарі

Всі новини