Facebook Pixel

Amazon офіційно зареєструвався в Україні: без магазину, але з «хмарним» сервісом

Автор
Магазину Amazon в Україні, на жаль, не буде. Фото: Creative Commons

Магазину Amazon в Україні, на жаль, не буде. Фото: Creative Commons

Одна з найбільших корпорацій світу — американський ритейлер Amazon — зареєструвала в Україні юридичну особу. Правда, магазину в країні компанія все одно не відкриє, повідомило видання AIN з посиланням на власні джерела та держреєстри.

Джерело видання розповіло, що зареєструвався один із підрозділів компанії — AWS. Цей підрозділ займається наданням послуг хмарного зберігання даних, за 2020 рік воно заробило $45 млрд.

Як юрособа Amazon в Україні виступає компанія «Амазон Дата Сервісес Україна». Українська реєстрація у неї є ще з грудня 2020 року, а очолює компанію Денис Головатюк. КВЕД компанії — 63.11 (обробка даних, розміщення інформації на вебвузлах і пов'язана з ними діяльність). Кінцевим бенефіціаром компанії вказана A100 Row Inc — імовірно, це одна з дочірніх американських компаній корпорації Amazon, розташована в штаті Делавер. До речі, у 2019 році Amazon запускала підрозділи зі схожими назвами й тим же бенефіціаром в Естонії та Латвії.

Telegram Logo

За даними видання, Amazon не планує відкривати в Україні свої магазини. Основне завдання нової юрособи — популяризація хмарного сервісу.

Контекст. 29 червня президент Володимир Зеленський підписав ухвалений Радою 3 червня закон № 1525-ІХ — так званий «закон про податок на Google». Amazon також підпадає під його дію.

27 травня стало відомо, що засновник Amazon Джефф Безос залишає пост генерального директора компанії. Його замінить Енді Ясси, який зараз керує Amazon Web Service. Сам Безос очолить виконавчу раду і заявив, що працюватиме над проєктами поза компанією.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини