Facebook Pixel

Alphabet відмовилась від «дочки», яка будує електростанції на повітряних зміях

Фото з блога компанії

Фото з блога компанії

Материнська компанія Google, американський холдинг Alphabet, вирішила припинити фінансування свого дочірнього проєкту в галузі вітроенергетики Makani. Компанія має на меті зменшити витрати, які за минулий рік зросли до майже $5 млрд.

«Попри значний технічний прогрес, шлях до комерціалізації виявився більш довгим і ризикованим, ніж очікувалося, тому час Makani в Alphabet добіг кінця», — цитує видання CDRinfo слова гендиректора Makani Форта Фелкера.

Однак це не кінець для технології використання повітряних зміїв як носіїв електрогенераторів, що працюють на вітровій енергії, додав Фелкер. Проєкт продовжить існування, але не як частина Alphabet. Видання уточнює, що напрацюваннями Makani зацікавилась нафтогазова компанія Shell, яка минулого року стала міноритарним акціонером проєкту.

Telegram Logo

Ще донедавна материнська компанія проєкту Alphabet опублікувала «невтішний» фінансовий звіт, в якому пункт «Інші витрати» зріс до $4,8 млрд, як порівняти з попереднім роком. Окрім Makani, до цього пункту також увійшли дочірня Waymo, яка спеціалізується на технологіях для безпілотних авто, та медична компанія Verily.

Додатково. Makani засновано у 2006 році групою кайтсерферів, яким було цікаво вивчити можливості використання повітряних зміїв у вітроенергетиці. За 13 років роботи компанії вдалось створити новий вид енерготехнологій – енергетичних повітряних зміїв. Makani пробула частиною Alphabet впродовж останніх 7 років, і за цей час її технологія трансформувалась від демонстраційного кайту потужністю 20кВт до універсального повітряного змія, здатного генерувати 600 кВт.

Фото з блогу компанії

Фото з блогу компанії

У 2019 році компанія продемонструвала перший політ своїх зміїв, які виробляли енергію в промислових масштабах. Їх запуск було здійснено з плавучої платформи поблизу Норвегії.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини