ФГВФО виставив на продаж активи АТ «Банк «Фінанси та кредит», зокрема фармкомпаній «Артеріум» та «Галичфарм», за 2,2 млрд грн на голландський аукціон у системі «Прозорро.Продажі» 5 лютого 2024 року.
Про це повідомляє Фонд гарантування вкладів фізичних осіб.
У складі лоту GL18N025415 на повторний аукціон виставлено права вимоги за 10 кредитними договорами, що укладені з суб’єктами господарювання, і частково перебувають у заставі НБУ.

Компанії-позичальники не перебувають у процесі припинення і ведуть діяльність у сфері виробництва фармацевтичних препаратів та матеріалів. Загальна заборгованість за договорами сягає 2,2 млрд грн.
Що оформлено у заставу банку «Фінанси та кредит»
- єдиний майновий комплекс (нерухоме та рухоме майно, основні засоби) у Львові площею 36,8 тис. кв. м;
- об’єкти нерухомості у Києві на вул. Саксаганського загальною площею біля 3 тис. кв. м та на пр. Перемоги загальною площею 1,7 тис. кв. м.
Також у забезпечення виконання зобов'язань за договорами передано прості іменні акції, майнові права на отримання товару, земельні ділянки (загальна площа — 23,7 га) в Київській області.
Початкова ціна лоту – 2,2 млрд грн.
Торги пройдуть за голландською моделлю аукціону на електронному майданчику «Prozorro.Продажі». У них можуть взяти участь юридичні та фізичні особи, окрім позичальників і поручителів за кредитами. Також переможцем торгів не може бути рф та пов’язані з державою-агресором особи.
Детальна інформація про лот за посиланням, умови участі у торгах та посилання на аукціон – тут.
Крім цього, докладна інформація про активи у складі пулів представлена у кімнаті даних у приміщенні банку та у віртуальній кімнаті даних, алгоритм доступу до неї – за посиланням.
Продаж активів відбувається у рамках ліквідації банків. Кошти, отримані від аукціонів, будуть спрямовані на розрахунок із кредиторами банку.
Раніше повідомляв, що у минулому році Фонд гарантування вкладів уже виставляв на аукціон активи ліквідованого банку «Фінанси та кредит» Костянтина Жеваго. Стартова ціна становила 2,1 млрд грн.