Facebook Pixel

ФГВФО продає активи боржників банку «Фінанси та кредит» — фармкорпорації «Артеріум»

ФГВФО продає активи банку «Фінанси та кредит»

ФГВФО продає активи банку «Фінанси та кредит»

19 травня 2023 року в системі Prozorro.Продажі відбудеться аукціон із продажу кредитів АТ «БАНК «ФІНАНСИ ТА КРЕДИТ», що частково перебувають у заставі НБУ. Активи фармкорпорації «Артеріум» виставляються на продаж повторно.

Одним лотом на торги виставлено права вимоги за 10 кредитними договорами, що укладені із суб’єктами господарювання. Компанії-позичальники не перебувають у процесі припинення і ведуть діяльність у сфері виробництва фармацевтичних препаратів і матеріалів. Загальна заборгованість за договорами сягає 2,1 млрд грн. Водночас у заставу банку оформлено, зокрема, єдиний майновий комплекс у Львові, площею 36,8 тис. кв. м і об’єкти нерухомості в Києві на вул. Саксаганського загальною площею приблизно 3 тис. кв. м і на Берестейському проспекті загальною площею 1,7 тис. кв. м. Також у забезпечення виконання зобов'язань за договорами передано прості іменні акції, майнові права на отримання товару, земельні ділянки (загальна площа — 23,7 га) в Київській області.

Початкова ціна лоту – 2,1 млрд грн.

Торги пройдуть за голландською моделлю аукціону в системі Prozorro.Продажі. Участь у торгах можуть узяти юридичні та фізичні особи, окрім позичальників і поручителів за кредитами. Також покупцем не може бути представник рф і пов'язані з державою-агресором особи.

Докладна інформація про активи (публічні паспорти) – за посиланням.

Умови участі в торгах – тут.

Крім того, докладна інформація про активи в складі пулів представлена в кімнаті даних у приміщенні банку та у віртуальній кімнаті даних, алгоритм доступу до неї – за посиланням.

ФГВФО звертає увагу на те, що на продаж виставлено право вимоги за кредитом, а не заставне майно. Тому переможець аукціону отримає право вимагати від боржника повернення коштів, зокрема, через звернення про стягнення на заставне майно, зокрема в судовому порядку.

Кошти, отримані від продажу активів банків, що ліквідуються, ФГВФО спрямовує на розрахунки з їхніми кредиторами.

Контекст. «Артеріум» — фармкорпорація, яка створена у 2005 році українськими фармацевтичними підприємствами «Київмедпрепарат» і «Галичфарм». Штаб-квартира в Києві на вулиці Саксаганського, 139. За підсумками 2013 року корпорація увійшла до п'ятірки маркетуючих організацій за обсягом госпітальних закупівель лікарських засобів у грошовому вираженні, а також в десятку лідерів аптечних продажів. Одним із ключових власників корпорації є контрольована Костянтином Жеваго фінансова група «Фінанси та кредит».

«Київмедпрепарат» – одне з найбільших і найдосвідченіших підприємств вітчизняної хіміко-фармацевтичної промисловості. Його створення припало на середину XIX сторіччя: підприємство виготовляє лікарські засоби з 1847 року. Сьогодні «Київмедпрепарат» – національний лідер із виробництва антибактеріальних препаратів. З огляду на форми дозування виробничий портфель заводу складає майже 170 генеричних і оригінальних лікарських засобів, з них 32 найменування антибіотиків, з-поміж яких як традиційні, так і антибіотики нового покоління. З 2006 року підприємство виробляє також і ветеринарні препарати.

«Галичфарм» — лідер у сфері виробництва готових лікарських засобів, фітохімічних субстанцій на основі екстракції рослинної лікарської сировини. Підприємство випускає лікарські засоби з 1911 року. Сьогодні асортимент виробництва налічує приблизно 87 (з урахуванням форм дозування) генеричних і оригінальних лікарських засобів у таких формах випуску, як-от ін’єкції в ампулах, таблетки, розчини, екстракти, сиропи та краплі.

Подякувати 🎉