9 вересня у світі відзначають Всесвітній день краси, День тестувальника, День судоку, в США – День штату Каліфорнія, в Коста-Ріці – День дітей, в Японії – День хризантем, у Великій Британії – День рятівника, а в Таджикистані – День незалежності.
нагадує, які історичні події відбулися 9 вересня в Україні та світі.
У 337 році сини римського імператора Костянтина I Костянтин II, Констанцій II і Констанс як наступники почали правити як співімператори. Таким чином, Римська імперія була поділена між трьома Августами.

У 1499-му жителі Лісабона святкували тріумфальне повернення мандрівника Васко да Гами, який завершив свою дворічну подорож навколо мису Доброї Надії до Індії.
Рівно 190 років тому, 9 вересня 1834 року (за старим стилем), почалися перші заняття у Київському університеті. Першим факультетом новоствореного університету став філософський з двома відділеннями — історико-філологічним та фізико-математичним. Тут навчалися 62 студенти. Наступного року відкрився юридичний, з 1841 – медичний. Філософський згодом розділився на два самостійні факультети.
У 1850-му Каліфорнія увійшла до США як 31-й штат.
У 1855-му під час Кримської війни британо-французькі сили взяли Севастополь після 349-денної облоги. Російські війська залишили місто.
У 1913 році київський військовий льотчик Петро Нестеров уперше у світі зробив на літаку «мертву петлю» — одну з фігур вищого пілотажу. Її також називають «петля Нестерова».
У 1920-му був створений Київський авіаційний завод, сьогодні відомий як серійний завод «Антонов».
У 1923-му Мустафа Кемаль Ататюрк, засновник Турецької Республіки, також заснував Республіканську народну партію, яка останні роки є головною опозиційною партією Туреччини.
Рівно 80 років тому, 9 вересня 1944 року, СРСР і Польща домовились виселити українців з їхніх етнічних земель, що увійшли до складу Польської республіки. Так почалася депортація українців з Польщі до УРСР.
У 1948-му Кім Ір Сен проголосив створення Корейської Народно-Демократичної Республіки. Сьогодні Північною Кореєю править Кім Чен Ин, його онук.
У 1969-му в Канаді набув чинності Закон про офіційні мови, за яким французька мова прирівнюється до англійської в усьому федеральному уряді.