Facebook Pixel

Україна зупинить путіна — Байден

Україна зупинить путіна — Байден

Україна зупинить путіна — Байден

Президент США Джо Байден пообіцяв рішуче захищати Україну від російського вторгнення під час свого виступу на саміті НАТО у Вашингтоні у вівторок, 9 липня. Про це пише Reuters.

Quote«путін хоче ні більше ні менше, як повного підкорення України... і стерти Україну з лиця землі. Україна може зупинити путіна», — сказав Байден у своєму привітанні країнам-членам НАТО на саміті.

Білий дім сподівається, що він зможе перегорнути сторінку складного періоду свого президентства за допомогою своєї найгучнішої політичної промови з часів дебатів.

Quote«Сьогодні НАТО сильніша, ніж будь-коли за всю свою історію», — сказав президент США.

Байден зробив відновлення традиційних альянсів за кордоном центральним елементом своєї зовнішньої політики після того, як Трамп кинув виклик союзникам у рамках підходу «Америка понад усе». Переможець виборів у листопаді може мати значний вплив на майбутнє НАТО, Європи і решти світу.

Трамп припустив, що в разі другого терміну він не буде захищати членів НАТО, якщо вони піддадуться військовому нападу і не досягнуть цільового показника витрат на оборону альянсу в 2% від свого річного ВВП. Він також поставив під сумнів обсяг допомоги, наданої Україні в її боротьбі проти російського вторгнення.

Байден завершив свою промову, здивувавши Генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга президентською медаллю Свободи, почепивши найвищу цивільну нагороду США на шию норвезького політика і віддавши йому належне за відродження альянсу, що складається з 32 країн-членів.

Україна на саміті НАТО

Центральною темою саміту НАТО мають стати нові зобов'язання щодо військової та гуманітарної допомоги Україні. Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що саміт «ще більше зміцнить» шлях зруйнованої війною країни до членства в НАТО.

Байден і лідери Німеччини, Італії, Нідерландів та Румунії опублікували спільну заяву з президентом України Володимиром Зеленським, в якій оголосили про надання п'яти додаткових систем ППО Patriot та інших стратегічних систем протиповітряної оборони для захисту українських міст, цивільного населення та солдатів.

Вони заявили, що додаткові стратегічні системи протиповітряної оборони будуть оголошені цього року.

Зеленський, який прибув до Вашингтона у вівторок і має зустрітися з Байденом у четвер, заявив, що Україні потрібно щонайменше сім систем Patriot, і ця мета досягнута завдяки новим поставкам, оголошеним у вівторок.

Україна зрештою хоче вступити до НАТО, щоб захиститися від майбутніх нападів з боку росії, але кандидати мають бути схвалені всіма членами альянсу, деякі з яких остерігаються провокувати прямий конфлікт з рф.

Високопоставлений представник НАТО заявив у вівторок, що росії не вистачає боєприпасів і військ, щоб розпочати масштабний наступ в Україні, і їй необхідно забезпечити значні поставки боєприпасів з інших країн на додаток до тих, що вона вже має.

Але, за його оцінками, росія зможе підтримувати свою військову економіку ще три-чотири роки. Також сказав, що «пройде деякий час», перш ніж Україна накопичить боєприпаси і особовий склад, необхідні їй для проведення власних широкомасштабних наступальних операцій.

Деякі члени Альянсу хочуть, щоб Україна чітко дала зрозуміти, що вона рухається до НАТО «незворотньо», і прагнуть, щоб у заяві саміту було сформульовано щось більше, ніж минулорічна обіцянка Альянсу про те, що «майбутнє України — в НАТО».

Виступаючи на урочистому відкритті саміту, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Україна продемонструвала надзвичайну мужність, а союзники по НАТО надали їй безпрецедентну підтримку.

Quote«Але, будьмо чесними, наша підтримка України не була безумовно гарантованою. Це непросто, оскільки наша підтримка пов’язана з витратами та ризиками. Реальність така, що безкоштовних варіантів немає. Коли Росія є агресивним сусідом, у війні немає безризикових варіантів», — додав він.

Генсек альянсу наголосив, що результат цієї війни визначатиме глобальну безпеку на десятиліття вперед.

Quote«Час відстоювати свободу і демократію — зараз, а місце — Україна», — зазначив Столтенберг.
Подякувати 🎉